Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто jtd гасне при натоварване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто jtd гасне при натоварване

    Здравеите, аз съм нов във форума.Бих се радвал,ако някои може да ми даде съвет.Имам Фиат Пунто JTD2000г.,които гасне като подам пълна газ на 2,3,4,5 предавка .На диагностиката,излезе спат във високото налягане.Смених дюзите,датчика за високото налягане и клапана на помпата.Ефекта е нулев.Частите са втора употреба.Двигателя,пали и работи много добре. Помогнете моля ви......
    Toni vidin

    #2
    Проблема е или в ел. помпата в резервоара или в ГНП-то.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Колега, виж тези две теми. Дано ти помогнатhttp://clubalfaromeo.com/forum/showt...EF%FA%EDМай на помпа отива, както е писал BO. Дано не е това.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        помпа за високото налягане според мен.

        Коментар


          #5
          a пробва ли да си почистиш цедката в резервоара...типото ни гаснеше така и се оказа че проблема идва от там...боклуци в резервоара които запушват цедката и не стига гориво
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            1115 написа:
            помпа за високото налягане според мен.
            Не знам дали е помпата, обикновенно прекъсва във високите, когато я натискаш рязко. При плавно каране го няма този ефект.Гасненето идва от недостиг на гориво, както е написал колагета.От кога не е сменян горивния филтър и какъв е?
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #7
              При мен е малко по различен промлема,пунто 1.9 JTD гасне когато изключвам от скорост,дайте съвети от какво може да е.
              Мъдроста ме гони но аэ съм по-бърз

              Коментар


                #8
                Датчици: RPM Sensor, Датчик запалване, Датчик газоразпределение... Закарай я на диагностика - предполагам поне в твоят случай ще покаже. Особено ако диагностика си разбира от работата.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  1115 написа:
                  помпа за високото налягане според мен.
                  И аз така предполагам. Точно същите симптоми имаха някои колеги. Особено изразени стават след ремапМакар че причина могат да бъдат също и чарковете, които коелгата е изброил по-горе и е сменил, то в почти всички случаи се оказва помпа високо налягане Последната надежда е подкачващата помпа, но е добре, ако може да се вземе за проба само някоя работеща, че нова струва над 300 лв
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    #10
                    99% съм сигурен че е ГНП.Минал съм по тоя път.малко си ми далече но ако ти трябва помощ
                    BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
                    E46 320D

                    Коментар


                      #11
                      Здравеите колеги,много съм ви благодарен за съветите и за отделеното внимание.Проблема с гасненето е решен.Една от моите дюзи не е работила при натоварване.Тези които съм взел и монтирал също една не работи.По случаиност ги размених и колата спря да гасне.Това е рискът на частите втора употреба.[/u][/i][/b]
                      Toni vidin

                      Коментар

                      Working...
                      X