Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за турбото на 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Значи при едни и същи обороти, ако турбото не работи, едвам правиш 60, а ако работи, в същите обороти правиш 90 ??? Това е напълно , ама напълно невъзможно! Ако го докажеш , веднага ти подарявам колата си!

    Коментар


      #32
      ogi28b написа:
      Значи при едни и същи обороти, ако турбото не работи, едвам правиш 60, а ако работи, в същите обороти правиш 90 ??? Това е напълно , ама напълно невъзможно! Ако го докажеш , веднага ти подарявам колата си!
      Предполагам,колегата иска да каже при една и съща скорост/на 2-ра в случая цитирам/.То естествено че на едни и същи обороти и при една и съща скорост на ск.кутия е невъзможно.

      Коментар


        #33
        И аз да споделя само, че при много студено време, също както Оги ако тръгна веднага след като запаля и колата е била напълно студена, я усещам малко по-тромава, от колкото при по-топло време и/или леко позагрял двигател (1-2 мин каране).

        Коментар


          #34
          При мен също е тромава, ама аз и не я натискам преди да дигне работна температура. Иначе е точно както са писали Оги и airfan. Само че да не може да дигне над 60 на втора не е нормално. Все пак ogycska не я мъчи да я надуваш колата докато е студена. На нея не и е хубаво
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            #35
            Airfan написа:
            И аз да споделя само, че при много студено време, също както Оги ако тръгна веднага след като запаля и колата е била напълно студена, я усещам малко по-тромава, от колкото при по-топло време и/или леко позагрял двигател (1-2 мин каране).
            Koлеги,наистина при дизелите при много студено време се наблюдава подобно поведение на двигателя.Студения старт на двигателя е един от най-тежките режими на диз.двигател.Двигателя е с повишено вътрешно съпротивление.Засмукания въздух е много все още студен,горивната камера-студена,горивото постъпващо в нея-също.Самозапалването на горивната смес е все-още затруднено.От тук идва описваното впечатление.Те и затова в по-новите модели подгревните свещи ги оставят при студено време да работят известно време и след старта и се извършва и подгряване на нафтата в зоната на горивния филтър.Да не говориме и че в страни с по-тежък климат се подгрява със подгревни свещи и охладителната течност.Но наблюдавания ефект е за минута най много.Особенно при сегашните външни температури.Изключено е до достигане до 60 градуса двигателя да не работи вече нормално.А пък турбината да не работи-вече го коментирахме.

            Коментар


              #36
              ogycska написа:
              на 2ра права 90
              Тя като бензинка бре човек ! На трета 90км/ч. ДА но на втора АЗ немога да го повярвам !
              Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
              Škoda Fabia / 1.9 TDI /

              Коментар


                #37
                JTD

                Здравейте,от скоро съм собственик на Punto JTDкакто се оплаква колегата - студено въобще неше да вървикато загрее 90-градуса - от време на време се събужда и върви многопри тестване - даде грешка в дебитомераоткачих буксата - колата върви нормалносамо имам съмнения че ще харчи повечеи за това си търся нов дебитомер

                Коментар


                  #38
                  Потърси и за мен един.Какво има да му търсиш на новия дебитомер? По магазините за авточасти се продават - дори не е нужно ТИ да търсиш.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #39
                    jenshen73 написа:
                    Потърси и за мен един.Какво има да му търсиш на новия дебитомер? По магазините за авточасти се продават - дори не е нужно ТИ да търсиш.
                    Мога само да кажа, че цената варира от 95,00 до 480.00

                    Коментар


                      #40
                      Колега провери в ланчия форума там миналата седмица се продаваха няколко на добра цена ако не са заминали вече.


                      r_osen@yahoo.com

                      Коментар


                        #41
                        здравейте,поздрави на всички,нов съм във форума и имам същия проблем купих си пунто 2000г 1,9жтд 59 киловата и има същия проблем колата студена не върви и освен че не върви ами май гори повече стопли стрелката стигне ли преди средата и всичко се нормализира днес го поогледах и видях че горивния филтър е нов и един датчик който се намира на горивната рейка също явно и предния се е мъчил да оправя проблема моля ako някой от колегите си е решил проблема да споделиот утре и аз почвам тестове и ще пиша явно е чест проблем дано се оправи че едно време доста фиати смених и се бях зарекул да не си купвам вече,ще дам още един шанс на марката ако не минавам си пак на хонда

                        Коментар


                          #42
                          днес след като откачихме буксата на дебитомера колата взе да върви както трябва даже малко повече но може и да се лъжа утре ще пробвам да ида на диагностика да видим какво ще кажат там.

                          Коментар


                            #43
                            Щом е тръгнала по-добре, си спести парите за диагностика и направо си купи нов дебитомер.

                            Коментар


                              #44
                              ами изчетох една друга тема от 9 страници само спорове от които нищо не разбрах и реших да си турся дебитомермай ще е по лесно

                              Коментар


                                #45
                                ми ако мислиш че е от дебитомера и ти се разкарва ела до карлово да проверим дали е от него можем да проверим дали деиствително е от него и да пробваме с работещ каква ще е разликата
                                тунинговам си колите за удоволствие
                                някои с турбо други с чип

                                Коментар

                                Working...
                                X