Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изхвърли ми водата- ТД 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изхвърли ми водата- ТД 100

    Вчера се прибирам от работа и при едно задръстване на байр колата почна да качва температурата,но аз съм спокоен,защото ми се включват перките.Този път обаче мина средата и първата степен не се включи,мина и последната бяла чертичка и втората не се включи,но а бях тъкмо излязъл от задръстването и спрях.Капачката на казанчето изпускаше пара,но и от радиатора течеше някъде,наливам едно шише 1,5 л. вода и веднага взе да пада температурата.Докато се прибера до вкъщи /500метра/ пак почна да вдига градуси,спирам пред нас и радиатора тече отнякъде много силно.Ако имате някаква схема на връзването на охладителната система да поогледам преди утре да се правя на майстор.Дано някое съединение се е прецакало,защото не е добре да е радиатора/да знаете цена на втора употреба/.

    #2
    Re: Изхвърли ми водата- ТД 100

    willow75bg написа:
    Вчера се прибирам от работа и при едно задръстване на байр колата почна да качва температурата,но аз съм спокоен,защото ми се включват перките.Този път обаче мина средата и първата степен не се включи,мина и последната бяла чертичка и втората не се включи,но а бях тъкмо излязъл от задръстването и спрях.Капачката на казанчето изпускаше пара,но и от радиатора течеше някъде,наливам едно шише 1,5 л. вода и веднага взе да пада температурата.Докато се прибера до вкъщи /500метра/ пак почна да вдига градуси,спирам пред нас и радиатора тече отнякъде много силно.Ако имате някаква схема на връзването на охладителната система да поогледам преди утре да се правя на майстор.Дано някое съединение се е прецакало,защото не е добре да е радиатора/да знаете цена на втора употреба/.
    нов около 150 лвот морга - около 80 -100 лв, гадни задръстени радиатори

    Коментар


      #3
      Схеми можеш да намериш в downloads. Не изключвай вероятността да е заминала водната помпа! При мен със симптоми подобни на описани от теб беше станало именно това. При тази ситуация водата не циркулира и от там вентилатора въобще не зацепва, а колата прегрява бързо.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        При мен се получи така,защото не се задействаха перките вследствие се е увеличило налягането и е избушило някъде.Рових доста в даунлоудс,но нещо не му разбирам,ако може някой да ми помогне с линкче?Днес ще я почвам да я разглабям и да видя какво е хайвата.

        Коментар


          #5
          willow75bg написа:
          При мен се получи така,защото не се задействаха перките вследствие се е увеличило налягането и е избушило някъде.Рових доста в даунлоудс,но нещо не му разбирам,ако може някой да ми помогне с линкче?Днес ще я почвам да я разглабям и да видя какво е хайвата.
          Първо започни с проверката на термостата, загрей го във вода с термометър и виж да не би да е задържал полузатворен!

          Коментар


            #6
            Точно така е направил термостата.Днес свалих радиатора и го залепих,после с една отверка отворих напълно моя термостат/затова и бях пуснал тема,че търся някой стар да не си играя днес/ и сложих от рено 5,но май не съм го сложил където трябва .Иначе колата си загрява,но пак не се включват тъпите перки.Утре трябва да видя каква е хавата.Аиде помагайте.Колеги помогнете не мога да отворя темата на колегата дето описва смяната с термостат от Рено 5/нещо нямам някоя програма на тоз компютър/,ако може някой да качи снимка намястото къде трябва да го сложа тоз термостат.СПЕШНО Е

            Коментар


              #7
              Колеги,ако някой е слагал термостат от Рено на този двигател нека помогне и каже точно къде да го сложа.Първия път госложих там/№1/,но много загрява и не отваря,след това на /№2/ но загрява много бавно.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Колега до 2-3 седмици ще сменям термостата...бях ти писал и в друга тема - До тогава ако не си намериш бих ти дал моя...а и най-вероятно смяната ще е в родния Плевен, така че няма да имаш проблеми.На моят проблема му е, че не загрява на извънградско до средата, а седи на една четвърт....Иначе до там загрява бързо.
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар

                Working...
                X