Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика ма МAF-sensora/дебитомера/ на 1.9 TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    rsof написа:
    Новото замерване показа:На контакт ------------- 6.57 V.Работа на празен ход ---- 7.69 V.На 4000 об. ------------- 7.74 V.
    Дойде време и аз да замеря тези стойности на дебитомера и се оказа ,че са идентични с тези на колегата.Явно ще се подменя дебитомер някога.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #17
      Tornado написа:
      rsof написа:
      Новото замерване показа:На контакт ------------- 6.57 V.Работа на празен ход ---- 7.69 V.На 4000 об. ------------- 7.74 V.
      Дойде време и аз да замеря тези стойности на дебитомера и се оказа ,че са идентични с тези на колегата.Явно ще се подменя дебитомер някога.
      Тези стойности показва след неуспешен опит за почистване механична повреда!
      ALFA ZLODEO 156 2.4 JTD=140PS

      Коментар


        #18
        кола диагностика

        с така направените изнервания вярно може де добие представа дали работи или не но такова измерване в ГОЛЕМИТЕ сервизи не правят или поне /знаещите МАЙСТОРИ/ те правят диагностика и сметнят тази част на която показва грешка дори мисля че и там са на почина проба грешка но тогава трябва да тръгваш с парите на пред става ако колата е гаранционна или някоя фирма да плаща
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          В крайна сметка ми обяснете накратко: дебитомера влияе ли на колата или не? Ако не влияе защо са г сложили този чарка на колата? Моята колае мареа ТД 100 и нма едно ускурение и ми казват че дебитомера ми е зацапан и с въздух да го пичистя. Тука чета че този чарк от системата може и без него а е сложен даже и ток са му прекарали до него. Не ми е ясно нишо за него.
          Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
          харчи: DOSTA

          Коментар


            #20
            Вчера закачих отново Визата, за профилактичен преглед и се оказа че дебитомера е издъхнал вече. Данните които отчете са грешка в дебитомера и - ,,Несъвместимост спрямо постъпилият въздух и всички други датчици по мотора. Както и несинхронност мецду отчетените данни и постъпилите в EKU данни" Горепдолу тава е превода. Измерих напрежението на дебитомера и отчетох стойности същите като на автора на темата в първия пост. Явно си е заминал горкия и ще се сменя. Тая вечер мисля да я закача пак и да видя дали след изчистване на грешките ще отчете нови.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #21
              avent написа:
              В крайна сметка ми обяснете накратко: дебитомера влияе ли на колата или не? Ако не влияе защо са г сложили този чарка на колата? Моята колае мареа ТД 100 и нма едно ускурение и ми казват че дебитомера ми е зацапан и с въздух да го пичистя. Тука чета че този чарк от системата може и без него а е сложен даже и ток са му прекарали до него. Не ми е ясно нишо за него.
              Влияе на аванса в някаква степен и на ЕГР-а. Колегата Хаджов ти го е обяснил в началото на темата, но явно не четеш.
              Fiat Marea TD100

              Коментар

              Working...
              X