Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Bravo TD100 :( няма мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Bravo TD100 :( няма мощност

    Здравейте на вси4ки.От преди 2 седмици и аз станах притежател на фиат браво 1.9 тд и имам следния проблем,колата не6то няма мощност не иска да се наема.Като я взех смених вси4ки консумативи и мина през диагностика и казаха 4е вски4ко било ок.Другото е че ония ден карам и викам чакай да видя колко ще дигне и се оказа че не може повече от 120.Също забелязах че при запалване тази лампа реотанчето като запали и почва да премигва 10 15 sec. и после изгасва а отначало не правеше така.Искам да попитам има ли смисал сега пак да я карам на диагностика?Ако може някой да помогне или ако има някой от Бургас да се видим евентуално.Благодаря предварително!

    #2
    Първо честито за придобивката и добре дошъл във форума!Мога само за премигващото реотанче да те посъветвам: това е индикация за неработеща подгревна свещ/дали е изгоряла или релето и ... не са знае/,но обикновенно при изгоряла свещ точно така премигва. Затова ще те посъветвам първо ако ти можеш да замериш /или пък някой приятел/ дали свещите са читави. И второ ,ако не - сменяй и четирите заедно. Цената а бройка е от ~9/искра/ до към ~30-40/шампион/.Поздрави!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #3
      Мерси за отговора на вторият ми въпрос дано и някой помогне с втория

      Коментар


        #4
        направи една профилактика на дюзите
        fiat bravo 16_16v 103hp

        Коментар


          #5
          а възможно ли е да е някой датчик??

          Коментар


            #6
            С този мотор спокойно можеш да вдигнеш 180 км/ч ако всичко е изправно.С право се притесняваш но само с компютърна диагностика няма да се хване причината.Пиши до къде си я докарал за да коментираме нещата.Успех!!!

            Коментар


              #7
              Колата не върви е много относително кажи нещо по конкретно да речем пуше ли докато е натискаш , турбото чуваш ли го , нафтата достига ли ти или придърпва като ускоряваш , някъде течове , въздух в системата , скъсано съединение на въздуховодите , и много др. Просто тръгни от някъде за да можем да помогнем с каквото можем
              Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
              Škoda Fabia / 1.9 TDI /

              Коментар


                #8
                Ами когато я взех и се пребирах към Бургас и забелязах че отзаде пушеше повечко и отначало отдоло на картера се появяваха капки масло,но след 3 4 дена спряха да се появяват.Видях също че помпата си отваря както трябва и си достига достатъчно гориво,дори като я форсираш на място оборотомера си го испълва нормално.Махнах катализатора но същата работа.Вчера ми казаха че можело да е нещо от горивния филтър макар че го смених тъй като колата е стояла 3 4 месеца без да се кара и можело да има нещо в резервоара и евентуално пак да бил запушен възможно ли е?А относно турбото аз поне не мога много да го усетя но мисля че и да има някакъв проблем с него би трябвало дори и по бавно да мога да дигна над 120 Просто когато караш и като мине 2200 2300 оборота и се чува някакво бучене и колата ваобще не се истрелва както мисля че трябва да е.

                Коментар


                  #9
                  Syns_Master_ написа:
                  колата е стояла 3 4 месеца без да се кара и можело да има нещо в резервоара и евентуално пак да бил запушен възможно ли е?
                  Възможно е ! Провери какво става в резервоара мисля , че има тема за почистване после ако имаш круша за подкачване на гориво и провери клапаните да не са задръстени и те !http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10661Това също го прегледай :http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15007
                  Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
                  Škoda Fabia / 1.9 TDI /

                  Коментар


                    #10
                    Ами да ви кажа проблема се оправи било от въздушния филтър не можело да дърпа нещо въздух и сложих един спортен втора употреба за проба и направо излетя нищо общо с предишното браво и сега филтъра е отгоре така но не мога да разбера защо така се е получило с оргиналния на бош .Искам да попитам пречи ли му да карам засега с този така както е като колата си върви идеално???и мерси много за отговорите

                    Коментар


                      #11
                      А провери ли изолацията на предния капак точно в зоната от където трябва да влиза въздух за възд. филтър дали не е запушила дупката?
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        #12
                        ами не съм а каде точно е тази изолация??

                        Коментар


                          #13
                          Имаше една такава тема ама дали ще я открия?http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=19317
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Искам да попитам сега като съм с този спортен филтър и седи малко по отгоре не е като другия вътре и този капак го няма пречи ли му нещо?

                            Коментар


                              #15
                              Може ли да се намокри нещо ???

                              Коментар

                              Working...
                              X