Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светене на лампата за маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светене на лампата за маслото

    Колеги от скоро притежавам Фиат Палио 1,6тд. Забелязах, че сутрин или когато колата престои повече, лампата за маслото не изгасва докато не изфурсирам двигателя до 2000-2500 об. Притеснява ме дали не е издухал двигателя или заради някоя дреболия да блокирам двигателя. Иначе двигателя трака прилично. Поне по мое мнение не е издал багажа. Моля да споделите идеи за отсктранявяне на проблема. Възможно ли е това да се дължи на някакво реле което не изключва лампата а пък маслото да си се качва.

    #2
    Wow, това не е добре!!!Двигателя не е издухал, ами клапанчето на масления филтър не работи... да се надяваме.Като начало смени масления филтър, ако не се оправи проблема, отивай на "доктор"...възможно е нещо с маслената помпа да не е наред.Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Здравей

      Коментар


        #4
        Притеснения би трябвало да има ,все пак наближава зима.Едно контролно замерване на налягането би помогнало за по нататъшни действия.Има какво да се направи за да се констатира по точно болестта.

        Коментар


          #5
          Смених маслото и филтъра. Проблема си остана. Друго на което ме навява понеже сложих масло 15W40 и от това по-трудно да се качва маслото, но ми се струва малко вероятно /имам предвид по-трудно да преминава маслото през филтъра на маслената помпа/. Колега vancho20 и твоя ли е палио уйкенд. Някой знае ли цената на датчика за маслото и къде се намира. Благодаря предварително.

          Коментар


            #6
            Приятелю не се харчи излишно.Измерете налягането на маслото по възможност в момента когато прави проблема.Мисля че след това ще споделиш какъв е бил резултата за евентуален коментар.

            Коментар


              #7
              [quote="krasig"]Смених маслото и филтъра. Проблема си остана. Друго на което ме навява понеже сложих масло 15W40 и от това по-трудно да се качва маслото, но ми се струва малко вероятно /имам предвид по-трудно да преминава маслото през филтъра на маслената помпа/. Колега vancho20 и твоя ли е палио уйкенд. Някой знае ли цената на датчика за маслото и къде се намира. Благодаря предварително.tempra 1.9

              Коментар


                #8
                Днес откарах колата на майстор, но ми каза, че понеже датчика за масло е на трудно място не можа да измери налягането. Каза, че най-вероятно е клапанче на маслената помпа, който не позволява да се връща маслото. Някой знае ли дали наистина има такова клапанче и каква е цената и въобще самата операция дали е трудоемка .

                Коментар


                  #9
                  колега,по добре иди на майстор и да ти проверят маслената помпа.в момента съм на това дередже,под 2000 об. светваше лампата.оказасе че помпата си заминала и направила и други поразии.с ланча дедра съм но той си е фиатов двг. за това се ровим тук и попаднах на теб.

                  Коментар


                    #10
                    колега,по добре иди на майстор и да ти проверят маслената помпа.в момента съм на това дередже,под 2000 об. светваше лампата.оказасе че помпата си заминала и направила и други поразии.с ланча дедра съм но той си е фиатов двг. за това се ровим тук и попаднах на теб.

                    Коментар

                    Working...
                    X