Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат ТД100 пуши бяло и прекъсва....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат ТД100 пуши бяло и прекъсва....

    Колеги, като запаля започва да пуши бяло и прекъсва прекарва въздух, отникъде не тече, но се вижда, като преминава въздуха по мъркуча колата е ТД 100, като постои малко преди филтъра има въздух клапана на крушата работи.Помогнете.

    #2
    Започни с маркучетата за излишното гориво между дюзите.Ако не си ги подменял го направи.Както и от първата дюза до ГНП и между авансаторния клапан и тръбопровода за излишното гориво.Успех в начинанието и приключението с въздуха при този двигател.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Сменил съм всички мъркучи

      Коментар


        #4
        оправи ли се?
        TD_100, че е кръгло число.

        Коментар


          #5
          Повечето пуснати теми остават без завършек тоест без краен развой на проблема и затова се дублират и темите !
          Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
          Škoda Fabia / 1.9 TDI /

          Коментар


            #6
            Колега и на мене скоро ми се случи нещо подобно! Само с разликата, че моята не прекъсваше но работата на двигателя беше далеч от нормалното. Отзад яко пушеше бяло и направо на светофар правех бял облак зад нем. Белия пушек е признак за неизгоряла нафта. Решението беше смяна на авансаторния клапан на ГНП-то и всичко се оправи!
            `99 FIAT Marea Weekend 100TD

            Коментар


              #7
              При мен ми се е случвало по време на движение в района на Диканите времето беше студено и замръзна нафтата във филтъра. Колата започна да пуши с бял пушек, загуби мощност и да тресе. Като намалих и сигурно от температурата на двигателя започна лека-полека да изчиства пушека и накрая изчезна. Така, че мисля, че може и от въздух в системата /получава се бедна горивна смес/. От по-стари шофьори съм слушал да се намаже на рисковите места с грес. Греста ограничава достъпа на въздух в системата а когато въздуха пробие си личи по греста. Успех дано да отстраниш проблема.

              Коментар


                #8
                Fullscreen написа:
                Колега и на мене скоро ми се случи нещо подобно! Само с разликата, че моята не прекъсваше но работата на двигателя беше далеч от нормалното. Отзад яко пушеше бяло и направо на светофар правех бял облак зад нем. Белия пушек е признак за неизгоряла нафта. Решението беше смяна на авансаторния клапан на ГНП-то и всичко се оправи!
                Не искам да те плаша ама белия пушек не е само признак на неизгоряла нафта ,а и в най-лошия случай двигател на който гарнитурата на главата си е пътник.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  td100

                  Проблема с белия пушек се указа че е виновна помпата гнп друдно засмуква и се плучава въздох преди филтара

                  Коментар


                    #10
                    Опа и сега ? Ти как оправи нещата или още не си ?
                    Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
                    Škoda Fabia / 1.9 TDI /

                    Коментар


                      #11
                      По начина по който си го написал,човек не може да разбере да ли си отстранил проблема. 1.Въздух преди филтъра-възможни причини са пропуск на горивопровода от сондата до филтъра(това включва всяка възможна връзка) или задръстена сонда. 2.Ако е повредена гориводоставната помпа която е монтирана в ГНП определено няма да има въздух преди филтъра,просто няма да има достатъчно засмукване т.с. колата ще работи с недостик на гориво.Това се констатира чак като се тества ГНП на стенд. Похвали се скоро че си отстранил проблема!!!

                      Коментар


                        #12
                        td100

                        Проблема е оправен и затова ти казвам за белия пушек.Получава се разреждане във филтара и затова там се получава въздох така каза майстора в Русе

                        Коментар


                          #13
                          При кой майстор ходи?
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            #14
                            Свалял ли е помпата или други методи е ползвал ? Има ли разлика във вървенето на колата след процедурата и как е усещаш ? :D много въпроси проблеми сходни !
                            Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
                            Škoda Fabia / 1.9 TDI /

                            Коментар


                              #15
                              Защо като има въздух по маркучите трябва да се сменят?Аз на колкото и коли да съм откачал който и да е маркуч за обратната нафта от дюзите дори и от помпата колата работи без промяна,просто не я връща обратно.
                              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                              Коментар

                              Working...
                              X