Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло по въздушния филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло по въздушния филтър

    Здравейте колеги Проблема е следния - маркуча, който излиза от картера и се "включва" към тръбата на въздучния филтър хвърля АДСКИ много масло,цапа филтъра...абе която и от въздучните магистрали да отворя са изцапани с масло кулера също а в същото време не виждам какъв е смисъла на тази тръба моля ви обяснете с каква цел е там какво е решението...щото ще го махна и окото ми нема да мигне
    Прикачени файлове
    алфа ромео 146ТД

    #2
    Смисъла е да ти отвежда картерните газове отново за изгаряне, а не да заминават в атмосферата и да мирише гадно около колата ти. Освен това е и екологично!Няма проблеми да го откачиш, ама ти замислял ли си се защо ти цапа...Най вероятно заминали компресионни сегменти и сега яко духа компресия в маслото.Само за пример мога да ти кажа че моята тръба е дълга 30см и няма грам масло в нея...И така трябва да е.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      ами колега не се бях замислял нали за това е форума можеш ли да ми помогнеш и да ми обясниш малко за тези компресионни сегменти къде са мога ли сам да опитам да ги сменя ако не колко горе долу ще ми излезне смяна ще съм много благодарен :P
      алфа ромео 146ТД

      Коментар


        #4
        Тези сегменти са на буталата и сигурно ще ти трябва сервиз за да ги смениш.

        Коментар


          #5
          това обяснява доста неща...почти постоянното подпушване,когато сме на дълъг път(потдържане на по-високи обороти)изчезва масълце дайте някакви приблизителни суми за комплекта сегменти(маслени+компресионните)и цена на ремонта поздрави :P
          алфа ромео 146ТД

          Коментар


            #6
            е добре ако са заминали компресионните сегменти това не би ли трябвало да повлиае на запалването на колата...нали дизела пали от компресията ...колата няма проблеми с паленето
            алфа ромео 146ТД

            Коментар

            Working...
            X