Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с турбото на ТD100 !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с турбото на ТD100 !!!

    Здравейте колегите !Имам не толкова проблем колкото нужда от компетентна помощ. От турбината точно под въздухопровода дето смуче въздух има маркуче. Същото отива към нещо което е датчик може би. Вчера видях че си виси скъсано. Колата я имам от скоро и досега така съм я карал. Мисля, че и така си върви нормално. Имам разни хипотези, но ако някой се изкаже по въпроса ще съм му много благодарен. Та въпроса ми е :- За какво е този маркуч и каква работа върши ?Иначе маркучето съм го свързал и разлика не намирам. Благодаря Ви предварително !!!
    Brava TD100 ' 98g.

    #2
    Това маркуче е за един клапан, който при достигане на високо ниво на налягане отваря една портичка, която ти разтоварва турбото, демек спирачка против самоунищението му от прекалено високи обороти. Налягането излизащо от маркучето, като дебит в сравнение с това което излиза от голямата тръба от турбината е много малко, затова няма, как да усетиш разлика в поведението на мотора.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Турбо

      Колега мерси за отговора. Но ми се струва че това маркуче излиза от място, където постъпва въздух, а не го нагнетява. Прав ли съм или това наистина е клапан за свръхналягане?
      Brava TD100 ' 98g.

      Коментар


        #4
        Re: Турбо

        R.J. написа:
        Колега мерси за отговора. Но ми се струва че това маркуче излиза от място, където постъпва въздух, а не го нагнетява. Прав ли съм или това наистина е клапан за свръхналягане?
        Ако става въпрос за един тънък маркуч на турбото - това ще е! Другите маркучи са: два за смазване, входен и изходен, както и големите тръби за входящ и изходящ въздух!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Турбо

          Владим благодаря ти за отговора. Така или иначе маркуча е превързан вече. Както казах разлика осезаема няма.Айде и безаварийно на всичко !
          Brava TD100 ' 98g.

          Коментар


            #6
            Re: Турбо

            R.J. написа:
            Владим благодаря ти за отговора. Така или иначе маркуча е превързан вече. Както казах разлика осезаема няма.Айде и безаварийно на всичко !
            Моля, успех!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар

            Working...
            X