Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостатът влияе ли на разхода?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостатът влияе ли на разхода?

    Имам въпрос относно влиянието на загряването на автомобила върху разхода. На мен ми е развален термостатът и колата в горещите дни при нормално каране извънградско може да загрее едва до 40 грауса. Ако скоростта се увеличи към 140, изстива още.Като оправя термостата ще почне ли да харчи по-малко, сега е около 7.5-8 на 100.Имам и още 1 въпрос. Изминал съм около 480 км, като в началото имах 50 литра в резервоара. Сега стрелката ми показва 2 деления под средата. Като тръгнах беше на максимума почти. Някой може ли да предположи колко гориво е изразходила колата. деленията на резервоара за еднакво количество гориво ли са или зависи от вида на резервоара. карам Браво TD100 1997 г. Въобще колко побира резервоарът на Бравото?Благодаря предварително!
    Fiat Bravo 1997 TD100

    #2
    Със сигурност влияе.И да със сигурност ще падне макар и малко.Резервоара е 60литра.Не се ориентирай по деленията.От опит ти го казвам Само ПЪЛНО-ПЪЛНО.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #3
      tyson написа:
      Със сигурност влияе.И да със сигурност ще падне макар и малко.Резервоара е 60литра.Не се ориентирай по деленията.От опит ти го казвам Само ПЪЛНО-ПЪЛНО.
      Благодаря.Аз се надявам да ми свали поне с 1 литър разхода.
      Fiat Bravo 1997 TD100

      Коментар


        #4
        Еми... ако често се движиш със скорост над 120км/ч не очаквай разхода ти да падне.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Еми... ако често се движиш със скорост над 120км/ч не очаквай разхода ти да падне.
          Не, разбира се. Говоря за нормално каране до 110км/ч.Значи да очаквам ли поне с литър да падне разходът?
          Fiat Bravo 1997 TD100

          Коментар


            #6
            Разбира се че температурата влияе на разхода.Не случайно се слагат тези термостати.Целта е по най-бързия начин да се достигне оптимална температура.Жалко че за твоя модел термостата е много скъп(според мен) 100лв.ориентировъчна цена.Това си е направо спекула като се има на предвид че в този алуминиев корпус има същия термостат който струва около 15 лв. нормално,само че е монтиран чрез не разглобяема връзка в корпус от алуминий и за това е 100лв.

            Коментар


              #7
              Колега, ако случайно искаш мога да ти продам един термостат, напълно работещ на половин цена!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Колега, ако случайно искаш мога да ти продвам един термостат, напълно работещ на половин цена!
                Ами за съжаление аз вече си купих, но ако някой друг иска, може да се възползва от твоята оферта.Иначе благодаря!
                Fiat Bravo 1997 TD100

                Коментар


                  #9
                  Аз само да добавя, че в този сезон такава температура е невъзможна дори ако термостата е нон-стоп отворен.С това не искам да кажа, че лъжеш.Има 2 варианта:Това което виждаш на прибора просто не е 40 градуса ( по спомени нямахте никакви цифри на скалата ).Прибора ти не мери вярната температура.Няма начин двигателя ти да държи 40 градуса при положение че навън и камъните се потят от тези горещини За замерването на разхода: Не се прави така, с предположения.Пълниш до капачката, караш 200-300км и допълваш отново.Даже по-добре да изразходиш цял резервоар - така грешката при отчитането намалява.Засичаш изминатите километри и с новото количество стигаш до разхода.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Добре, а първата голяма чертичка от скалата колко градуса е. На мен ми отчиташе температура на втората чертичка над тази голямата.Между другото сега смених термостата и ми отваря на втората чертичка преди средата, а перката се включва на първата над средата. Това как е като температура и нормално ли е?Термостатър е BEHR от Александър Ауто съм го взел.
                    Fiat Bravo 1997 TD100

                    Коментар


                      #11
                      Я виж тази тема няма ли да ти свърши работа за температурата и показанията на таблото:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=9753Добре, че автора сам успя да си я намери - аз положих усилия, но спомените не бяха достатъчни
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Общо взето разхода почти няма да ти спадне, ако на това се надяваш.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Esper написа:
                          Я виж тази тема няма ли да ти свърши работа за температурата и показанията на таблото:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=9753Добре, че автора сам успя да си я намери - аз положих усилия, но спомените не бяха достатъчни
                          Благодаря за линка, моите разделения са други и са повечко, но схванах смисъла.
                          Fiat Bravo 1997 TD100

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            Общо взето разхода почти няма да ти спадне, ако на това се надяваш.
                            здравейте искам само да кажа че разхода пада значително при смяна на термостат знам от опит при мен беше блокирал отворен стрелката повече от първата черта не се качваше на горе да не казвам че нямах никакво парно и перката на радиатора не и чувах гласа , значи в това състояние засичах разхода ми беше 7,2 смених термостата и стрелката застана по средата и не мърда от там , имам парно,чух си перката :D но най важното-разхода ми падна на 4,8 който не вярва да заповяда правя експеримента веднага кой бяга от една каса бира пазя и стария термостат така че няма никакъв проблем да докажа написаното по горе само да допълня колата е Браво1,9D засичал съм я на извънградскопо пътя Русе-Плевен при скорост около 90-100 и двата пъти резервоара е пълнен до капачката и точно на 100-ния км. спирам и наливам пак до капачката наливал съм от еднолитрови бутилки от кока-кола

                            Коментар


                              #15
                              7.2 при извънградско и скорости 90-100?

                              Коментар

                              Working...
                              X