Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пушат ли ви повече дизелите при включен климатик?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Vladim написа:
    doofiat написа:
    ...Влади ти сменя ли разпръсквачи?
    Добри... нито съм ги сменял, нито диагностицирал за две години и половина! :D Между другото... слизали ли сте да погледнете колата отстрани, когато е с включен климатик и на празен ход, или сте наблюдавали в огледалото? А относно пушенето по приницип - аз често му се кяфя, когато някой ми се залепи отзад... Нарочно давам газ до ламарината за да го обгазя добре! :D
    Синът като заспи в колата и съм стигнал за където съм тръгнал - я оставям на климатик да работи. Обикновено жената стои вътре, а аз си върша работата - не пуши, но отвратително смърди нашата нафта... Определено JTD105 не пуши, когато е в изправност. За сметка на това, оня ден на един светофар бях решил, че нещо се е прецакал моторя щото чух някакво много дизелово тракане - като трактор, руски...И понеже все вярвам, че не може да е от моята кола - погледнах на дясно и... изненада - сива металик Мареа, 1.9ТД100 Тракаше яко - не знам какво не и беше наред, но на човека не му пукаше, когато тръгна ме изпревари (яко я изряза) и ме опуши здравата. Освен всичко - беше яко очукана... явно има хора, които не им пука толкоз за колите им, както на нас
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      Подкрепям колегата.JTD не пуши когато е изправно, защото ЕКУ-то компенсира натоварването. Ако беше така, ще пуши и зимата, когато сме на парно, фарове и т.н.При TD се забелязва пушене на празен ход, защото обогатява сместта. На другото ми Пунто е така, но там концепцията на мотора е стара.Така, че изводът е следния - JTD не трябва да пуши, а при TD е нормално да пропушва, но не постоянно.
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар

      Working...
      X