Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МАФ-ДЕБИТОМЕР

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    МАФ-ДЕБИТОМЕР

    здравейте,въпроса ми е какви стойности показва нов дебитомер защото моя се скапа и ми предлагат един втора ръка който на празен ход показва към 450~ и като дам "газ" вдига до 650~ това добре ли е и заслужава ли си 100лв.
    BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
    E46 320D

    #2
    Стойности на кое? Как можеш да измериш дебитомер без специален апарат за целта? Ако има начин, сподели го, защото искам да проверя и моя дебитомер.

    Коментар


      #3
      Това е много интересен въпрос.За това се включвам Теоретично колата ти на място при малко по-идеални условия ти "яде" около 55 кг. въздух.Казвам килограми, защото след всичките пресмятания на стойностите, които са ти дали са ми нужни в килограми.Килограмите са ми нужни, защото диаграмата на кривата на засмуквания въздух на един дебитомер по стандарт се дава в килограми/час.Съответно, като сравнявам различните диаграми, при 55 кг засмукван въздух на празен ход да речем разликата не е супер голяма в изкарваното от тях напрежение!Най-голяма разлика ще усетиш като може да вкараш повече от тези 400-500 мл/инж въздух, защото колкото и да форсираш на място, относително засмукваното/надуто количество в цилиндъра няма да се промени в големи проценти, защото турбото на място не може да направи дадения надув, за да минат да речем приблизително добрият показател от порядъка на 400кг/ч въздух под товар.Съответно при замяна на дебитомер, който не е по зададена от завода крива, то ще усетиш разликата след около 100кг/ч въздух измерен от него. Тоест, за да може да измериш тези стойности, то колата ти задължително условие е да е в движение по време на мереното показание на дебитомера. Съответно със зададеното от теб условие нищо не може да се каже Благодаря все пак за въпроса
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Re: МАФ-ДЕБИТОМЕР

        2she написа:
        здравейте,въпроса ми е какви стойности показва нов дебитомер защото моя се скапа и ми предлагат един втора ръка който на празен ход показва към 450~ и като дам "газ" вдига до 650~ това добре ли е и заслужава ли си 100лв.
        Колега,за да ти отговоря на въпроса обясни моля те какво е това 450 и 650 което цитираш.Какви мерни еденици са това.Какво си мерил на празен ход и като дадеш газ??И къде си го измерил??.

        Коментар


          #5
          Може би е токът който протича в дебитомера, в милиампери?

          Коментар


            #6
            това видях като показания на компа при диагностика незнам в какви единици е
            BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
            E46 320D

            Коментар


              #7
              Re: МАФ-ДЕБИТОМЕР

              Stefan Hadjov написа:
              2she написа:
              здравейте,въпроса ми е какви стойности показва нов дебитомер защото моя се скапа и ми предлагат един втора ръка който на празен ход показва към 450~ и като дам "газ" вдига до 650~ това добре ли е и заслужава ли си 100лв.
              Колега,за да ти отговоря на въпроса обясни моля те какво е това 450 и 650 което цитираш.Какви мерни еденици са това.Какво си мерил на празен ход и като дадеш газ??И къде си го измерил??.
              Аз съм обяснил. Това е показанието на засмукания въздух измерен на инжекционен такт (така се обозначава). Мерната единица е милиграма на инжекция
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Re: МАФ-ДЕБИТОМЕР

                2she написа:
                здравейте,въпроса ми е какви стойности показва нов дебитомер защото моя се скапа и ми предлагат един втора ръка който на празен ход показва към 450~ и като дам "газ" вдига до 650~ това добре ли е и заслужава ли си 100лв.
                Да,сега разбрах за какво става въпрос.Казва се милиграма/на работен цикъл.А при двигателите с директно впръскване обикновено имаме повече от един такт на шприцване/зависи от софтуера/,затова се казва за работен цикъл.Но това количество въздух измерено при комп.диагностика е косвена величина.Истинската стойност идва от един електрически аналогов сигнал излъчен от МАФ-сензора.И най точния контрол е да се измерва този сигнал за да се установи коректноста на неговата работа в реално време. Как става това??Поради голямия интерес към този датчик и големите проблеми,които създава/понякога неоснователно се насочват към него/ще ви опиша как се извършва бързо и точно неговата диагностика в отделна тема,защото за много колеги би било интересно да знаят и да не ходят да си дават парите за комп.диагностика,а да си го проверът в домашни условия.И то много по-точно.

                Коментар


                  #9
                  BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
                  E46 320D

                  Коментар


                    #10
                    А препратка към темата ???
                    www.CarProfi-BG.com
                    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                    Най-атрактивните цени в София!

                    Коментар


                      #11
                      МАФ има и 1.8 бензинката.добре е темата да не е само в Дизели.

                      Коментар


                        #12
                        С интерес чакаме темата, как да си измерим дебитомера супер точно в домашни условия!Дано да се опише как се тества дали стойностите, които вади са реални, а не само дали работи или не
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          u_bo написа:
                          МАФ има и 1.8 бензинката.добре е темата да не е само в Дизели.
                          МАФ имат почти всички съвременни бензинови и дизелови двигатели.Измерването е аналогично,но измерваните величини имат различни стойности,според конкретния двигател.Въпроса беше за 1,9 ЖТД.Аз включих в отговота и 2,4 ЖТД.Но няма как да дам отговор за всички двигатели на Фиат.Трябва да публикувам цял наръчник или книга.А специално за 1,8-бензин нещата са по-други.И куплунга на МАФ-сензора е с 3 пина.

                          Коментар


                            #14
                            Много полезно четиво!Когато аз установих че имам проблем с моя дебитомер чрез проста замяна с друг (благодаря на 1115) купих два дебитомера преди да случа на читав.Ето линк към темата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26645

                            Коментар


                              #15
                              Предполагам коментарите по онази тема трябва да останат за тук. Прочетох я, браво на колегата Стефан! Ето и въпросите:Stefan Hadjov - как на базата само на това което си описал, мога да разбера дали показанието на датчика е коректно? Ами ако датчика е леко зацапан, респективно отчита по-малко постъпил въздух, но с малко отклонение, това значи че не е наред, въпреки че напрежението вероятно ще влезе в цитираните от теб граници. Не трябва ли да има нещо като графика, която показва реалното напрежение в зависимост от оборотите, с точни числа? Например при 1500 - 2.4 волта, при 2000 - 2.7 волта, при 2700 - 3.3 волта, при 3000 - 3.8 волта..... нещо такова? Не мога да приема че при определени обороти на празен ход сигналът трябва да е м/у 4.2 и 4.5 волта. Това е разлика от 3 десети, или близо 10 % отклонение. Както и колегата BO e отбелязал - как да съм сигурен че тези стойности са реални, без да знам точна стойност? Според мен би трябвало да се тества когато турбината прави максимално налягане, и тогава да се мери с професионална апаратура дали точно при 3000 оборота, напрежението е точно 4.25 волта (примерно).

                              Коментар

                              Working...
                              X