Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD стартера върти и прекъсва - трудно пали.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD стартера върти и прекъсва - трудно пали.

    Здравейте.От както съм го купил фиатчето, от време на време прави проблем с паленето.Проблема се проявява от време на време, и ми е малко трудно да обясня какво точно се случва.Като започна да въртя на стартер имам чуството че стартера спира да върти и след малко пак почва като не връщам ключа на запалването. И така по 2 3 пъти го прави по някой път.В началото дори си мислех че има счупен зъб на маховика щото по някога изхъркваше доста неприятно, но сега мисля че не е от там.Ако докато въртя на стартер, натисна педала на газта имам чуството че пали доста по лесно, някъде бях чел че докато не запали ECUто не гледало положението на педала - но такова чуство имам.Преди 2 месеца сменяха 2 свещи, но и проблема да е в свещите си мисля че не би трябвало да пркъсва докато върти.Възможно ли е проблема да бъде в контактният ключ или в четките на стартера или някъде там.И ако някои има картинка каде е разположен стартера на JTDto ще се радвам да сложи една картинка, че в епера не го открих.Споделяйте мнения и впечатления, не се стеснявайте.
    Bravo JTD 105 '98

    #2
    Re: JTD стартера върти и прекъсва - трудно пали.

    mr. Nikoi написа:
    Здравейте.От както съм го купил фиатчето, от време на време прави проблем с паленето.Проблема се проявява от време на време, и ми е малко трудно да обясня какво точно се случва.Като започна да въртя на стартер имам чуството че стартера спира да върти и след малко пак почва като не връщам ключа на запалването. И така по 2 3 пъти го прави по някой път.В началото дори си мислех че има счупен зъб на маховика щото по някога изхъркваше доста неприятно, но сега мисля че не е от там.Ако докато въртя на стартер, натисна педала на газта имам чуството че пали доста по лесно, някъде бях чел че докато не запали ECUто не гледало положението на педала - но такова чуство имам.Преди 2 месеца сменяха 2 свещи, но и проблема да е в свещите си мисля че не би трябвало да пркъсва докато върти.Възможно ли е проблема да бъде в контактният ключ или в четките на стартера или някъде там.И ако някои има картинка каде е разположен стартера на JTDto ще се радвам да сложи една картинка, че в епера не го открих.Споделяйте мнения и впечатления, не се стеснявайте.
    Щом за момент спира някак си въртенето, то както спомена може би проблема е в стартера. В по-голямата си страна се причинява от износени втулки. Също и четките може да са виновни, както и захранващия кабел до стартера, както и клемореда или самия патронник. Има също и вероятност да е виновна маса. А и има вероятност да не е виновен въобще стартера Самия стартер се намира от задната страна на двигателя. За да го сваля винаги псувам някой друг човек, защото според мен не е много удобен и лесен за демонтаж, но ако си опрял до ремонтът му, то тогава и да искаш и да не искаш ще разбереш как се сваля, ако си правиш колата ти де :P Успех!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързият отговор.За масата може и да се окажеш прав, по някога ми се струва че двигателя върти по бавно.Ще се завра в събота под колата да огледам каде е стартера и да видя как е там масата.Каде се намира релето което управлява стартера, да си го шунтирам с един кабел да видя дали проблема е от ключа. Или може и да сменя релето като за най-лесно.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар

      Working...
      X