Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на турбина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на турбина

    Здравейте, колеги. ще съм ви признателен, ако ме насочите каде да ми направят турбото на колата. РUNTO GT 95 г.в смисъл такъв, че да я направят що годе кадърно, а и да не ми одрежат кратуната все пак, които си е патил и има опит със тези работи ще съм благодарен, ако пише Yellow_Flash_Colorz_PDT_05Преместих темата в раздел който е по-подходящ за нея.Колега,разгледай темите в този раздел и предполагам сам ще намериш отговор на въпроса си.Примерно,започни от първите две теми.Модераторски екип на fiat-bg.org.

    #2
    Има един колега google, ама той рядко влиза във форума, че има много работа по другите сайтове - непрекъснато ги чете и ако го питаш нещо на ЛС веднага ти показва стотици сайтове за това което питаш. Ето сега го питах за "ремонт на турбина" каквото е заглавието на темата, и виж какво ми каза той: http://www.realturbo.net/contact.htmlКолега шегувам се ама я сподели повече - какво му се е случило на това турбо?

    Коментар


      #3
      за тия на околовръсното никой нищо добро не ми казва, а иначе ми изхвърля маслото.

      Коментар


        #4
        Турбо-то ти е IHI и доколкото знам не е от най-ремонтнопригодните .В сервизите за турбини из София ще ти искат към 700 лв. за ремонт (зависи какво му е де) и на гаранцията, която ще ти дадат аз лично небих се доверявал много, защото счупи ли се пак след ремонта можеш да си сигурен, че ти ще си виновен според тях. Ще искат да им свалиш турбото и да им го занасеш да го прегледат и тогава ще ти кажат цена, а то е сложено на доста гадно място.По-добре се ориентирай към смяна с ново (доста е скъпо в БГ).Какво му е на твойто?

        Коментар


          #5
          biser_as написа:
          Турбо-то ти е IHI и доколкото знам не е от най-ремонтнопригодните .В сервизите за турбини из София ще ти искат към 700лв. за ремонт (зависи какво му е де) и на гаранцията, която ще ти дадат аз лично небих се доверявал много, защото счупи ли се пак след ремонта можеш да си сигурен, че ти ще си виновен според тях. Ще искат да им свалиш турбото и да им го занасеш да го прегледат и тогава ще ти кажат цена, а то е сложено на доста гадно място.По-добре се ориентирай към смяна с ново (доста е скъпо в БГ).KКакво му е на твойто?
          Новото е 1200 лв.
          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

          Коментар


            #6
            tinalex написа:
            Новото е 1200лв.
            Мисля, че е цената на ново, а не рециклирано IHI VL7 в Бг е по-височка от 1200лв, но колегата ще си прецени кое му е финансово изгодно.

            Коментар


              #7
              пробила е или не знам точно. изгаря ми маслото изхвърляго и.т.н., като запаля колата прави облак отпред, отзад, отвсякъде и докато колата си беше в ред ми правеше и друг номер, светваше ми дюзата и ми гаснеше турбината, като я задържа гасне и турбото се включва. един приятел имаше същия проблем и така и не разбра от какво и така я продаде.

              Коментар


                #8
                писъл съм го там, защото пунтото е бензиново GT

                Коментар


                  #9
                  biser_as написа:
                  tinalex написа:
                  Новото е 1200 лв.
                  Мисля, че е цената на ново, а не рециклирано IHI VL7 в Бг е по-височка от 1200 лв., но колегата ще си прецени кое му е финансово изгодно.
                  Купувал съм-преди 2 години.
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар


                    #10
                    tinalex написа:
                    biser_as написа:
                    tinalex написа:
                    Новото е 1200 лв.
                    Мисля, че е цената на ново, а не рециклирано IHI VL7 в Бг е по-височка от 1200 лв., но колегата ще си прецени кое му е финансово изгодно.
                    Купувал съм-преди 2 години.
                    Няма значение май, каква е цената в момента! Той колегата ако иска нова ще си провери колко струва и дали го устройва

                    Коментар


                      #11
                      iaskoo написа:
                      пробила е или не знам точно. изгаря ми маслото изхвърляго и.т.н., като запаля колата прави облак отпред, отзад, отвсякъде и докато колата си беше в ред ми правеше и друг номер, светваше ми дюзата и ми гаснеше турбината, като я задържа гасне и турбото се включва. един приятел имаше същия проблем и така и не разбра от какво и така я продаде.
                      Това със светванвто на дюзата може да е ако е вдигало прекалено високо налягане и това да е причина турбото да е заминало.Както и да е де, ти трябва да си решиш ново турбо или нещо друго.

                      Коментар


                        #12
                        да ще трябва да го пообмисля но предполагам че ще е ремонт

                        Коментар


                          #13
                          Който и вариант да избереш, първо намери някой, който ще се наеме да ти го демонтира, защото е доста трудно за достъп.После установи каква е причината да се счупи турбото, защото ако е от лошо смазване или скапан boost control, то и другото турбо няма да изкара дълго пък може и мотора да пострада.Успех!

                          Коментар


                            #14
                            iaskoo написа:
                            писъл съм го там, защото пунтото е бензиново GT
                            Ако кажеш ще преместя темата ти в друг раздел.Само кажи кой,Общи технически въпроси или Бензинови двигатели.

                            Коментар


                              #15
                              ами незнам колеги.на втора скорост щом подмине 4000об. директно отиваше стрелката във 1.6бара и почваше да подскача във червената зона.а за демонтажа аз ще си я сваля но незнам като я монтирам дали ще трябва да и се правят някакви настроики.сори но се обръщам към ваз защото единствено със турбините съм доста зле запознат

                              Коментар

                              Working...
                              X