Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto или Corsa ?!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto или Corsa ?!!!

    Здравейте!Видях, че има подобни теми, но ако модераторите преценят, нека да махнат моята.Няма да се сърдя. Та...изправен съм пред дилемата Fiat Punto или Opel Corsa?Везните, май натежават в полза на Punto и ще се радвам да ми препоръчате дизелов двигател. Ако пък аргументирате мненията си мисля, че ще ми помогнете много.Кой дизелов двигател бихте ми препоръчали? Колата рядко ще се кара на дълъг път, но и това не се изключва. По-скоро това би било втори автомобил у дома. Решаващи биха били нисък разход нагориво и евтина поддръжка /ако има такова животно/. Може би излишен въпрос, имайки в предвид, че пиша във ’Fiat’ форум, но вие коя кола бихте предпочели: Punto или Corsa?Очаквам вашите мнения и предварително благодаря на всички!

    #2
    На пунтото 1.7TD е добър мотор, доста е по-здрав от тези на опелите, влез в опел форума и чети за проблемите на тия ISUZU-ви глупости, дето имат за двигател, то не са цепене на глави, срещания на клапани с бутала, биели през блока и.т.н., ако все пак си вземеш Корса, поне да е бензинова - 1.4 16V е добър мотор, все пак гледай и за ръжди, че опелите са фенове на ръждата. :D
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Колега, аз съм с Пунто 1.7 ТД и като цяло съм изключително доволен от автомобила! До сега не съм имал никакви проблеми с него, изключително здрав е, пъргав, като го настъпиш даже и върви Разхода обаче градско не му е малък и това е единственото, което не ми харесва. Аз го натискам малко повечко, но дори и при съвсем спокойно каране, сега зимата под 9 градско не ми падна Ако ти трябва за 2ри автомобил, по добре вземи Пунто 1.1 или 1.2 16в. От гледна точка на здравина и сервизно обслужване са същите както на 1.7 ТД, даже консумативите по двигателите са им по-евтини. Отностно корсата...Това все пак е Опел! Вземи си Фиатка, та поне кеф да ти прави като си я караш
      Fiat Punto 1.7TD
      Mazda 626 2.0
      Fiat Croma 2.4 Multijet

      Коментар


        #4
        Re: Punto или Corsa ?!!!

        latosa написа:
        Здравейте!Видях,че има подобни теми,но ако модераторите преценят,нека да махнат моята.Няма да се сърдя.Та...изправен съм пред дилемата Fiat Punto или Opel Corsa?Везните май натежават в полза на Punto и ще се радвам да ми препоръчате дизелов двигател.Ако пък аргументирате мненията си,мисля,че ще ми помогнете много.Кой дизелов двигател бихте ми препоръчали?Колата рядко ще се кара на дълъг път,но и това не се изключва.По-скоро това би било втори автомобил у дома.Решаващи биха били нисък разход нагориво и евтина поддръжка /ако има такова животно/.Може би излишен въпрос,имайки в предвид,че пиша във ’Fiat’форум,но вие коя кола бихте предпочели: Punto или Corsa?Очаквам вашите мнения и предварително благодаря на всички!
        Колега,ако си се ориентирал към покупка на дизелово Пунто мой съвет е да си вземеш с двигател 176.Б7-60 к.с.ако искаш да се радваш на що годе приличен разход.Произвежда се от 1997 до 1999 год.Пунто с двигател 176.А3-70 к.с. го забрави.Това е единствената дизелова кола,която харчи повече от бензиновия еквивалент 1.2-60 к.с.Във форума има много теми по този въпрос. Мареа 1.9 ТД даже харчи по-малко от Путто ТД-70.

        Коментар


          #5
          Виж тази обява.Хубава кола, здрав двигател, точно каквото търсиш.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24602
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Едно стимулиращо НЕ за този автомобил. Кола ползвана някога за "ван" не става за семеен. Най-малкото, че това Пунто е толко юркано,че свят да ти се завие. Отностно по-предния пост на колегата : по документи Пунто ТД60 го дават дори с по-голям разход от ТД70 http://www.punto.hit.bg/teh.html А отностно това как върви едното и другото, коментар според мен не може да се прави!
            Fiat Punto 1.7TD
            Mazda 626 2.0
            Fiat Croma 2.4 Multijet

            Коментар


              #7
              бившето ванче ми се видя метан???оффф това е на някъв ситроен. Както и да е, ама тая пунтарела наистина е праска ба якичко, едва ли е най удачния вариант пък било то и за 3 700
              FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

              Коментар


                #8
                Спокойно бе колеги, аз не съм казал да взима този автомобил точно. Исках да кажа, че тази комбинация като модел/двигател е добра.Вече конкретно за дадения автомобил, човека да ходи да си го гледа. Тук не сме врачки да гадаем кой автомобил е добър и кой не само от снимки
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  FaceLess написа:
                  по документи Пунто ТД60 го дават дори с по-голям разход от ТД70 http://www.punto.hit.bg/teh.html А отностно това как върви едното и другото, коментар според мен не може да се прави!
                  Недей гледа документи,че е пълно с грешки.Пише,че макс. мощност е при 5500 а е при 4500.Има и други.Най добре е да се разговаря с собственици на двата вида коли.А ако се прочетът подробно изказвания на колеги от форума за 1,7 ТД оценката за разхода ще си отиде на мястото.И изказването ми не е за как вървят,а колко харчат в експлоатация.Градските режими на разход за 1,7 ТД-70 граничи с фантазията за тази малка кола-9,10,11 на 100 клм. и нагоре.Четете и в другите форуми/когато се оплакват за висок разход/ колко им харчат колите в този клас.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги,благодаря на всички, които си направиха труда да отговорят!Насочил съм се към дизел защото гори по-малко/така казват/. Колата ще бъде за жена мии за нея решаващо е да бъде икономична. Не съм очаквал, че Punto 1.7 D може да има такъв разход...Ще видя,пък може тези 1.1 и 1.2 16V да се окажат добро решение.А как са откъм разход...?!В противен случай ми остава вариантът Corsa, но ако имате други предложенияще се радвам да ги чуя.

                    Коментар


                      #11
                      latosa написа:
                      Колеги,благодаря на всички,които си направиха труда да отговорят!Насочил съм се към дизел, защото гори по-малко/така казват/. Колата ще бъде за жена мии за нея решаващо е да бъде икономична.Не съм очаквал,че Punto 1.7 D може да има такъв разход...Ще видя,пък може тези 1.1 и 1.2 16V да се окажат добро решение.А как са откъм разход...?!В противен случай ми остава вариантът Corsa, но ако имате други предложенияще се радвам да ги чуя.
                      Колега,ако много си навит за малък дизел Корса 1.5D или TD е добър вариант,особено що се касае до разход. Но ако ще се наложи ремонти по двигателя струва скъпо. Мой съвет е да се насочиш към бензиново Пунто 1.2 - 60 к.с. Върви добре и е най-икономичния модел от фамилията Пунто до 1999 год. Харчи по-малко от дизеловите изпълнения до същата година. Добър двигател и евтина подръжка. В крайна сметка решението е твое. Поздрави.

                      Коментар


                        #12
                        FaceLess написа:
                        Едно стимулиращо НЕ за този автомобил. Кола ползвана някога за "ван" не става за семеен. Най-малкото, че това Пунто е толко юркано,че свят да ти се завие. Отностно по-предния пост на колегата : по документи Пунто ТД60 го дават дори с по-голям разход от ТД70 http://www.punto.hit.bg/teh.html А отностно това как върви едното и другото, коментар според мен не може да се прави!
                        Ако става дума за 1.9.DS( вграждан в Пунто-2 и Добло), той няма нищо общо с турбинираните недоразумения на Пунто-1, съответно 60 и 70 к.с. Имам смелостта да пиша ласкави неща за този мотор изхождайки от 2.5 годишната му експлоатация лично от мен. Разходът му няма нищо със споменатите от мен недоразумения и градско не надвишава 6.2,6.4/100 (поне при мен). Недостатък - сравнително скъпите консумативи, филтрите.Ако колегата иска здрав, разтоварен мотор с отлични динамични показатели за дизел (0-100/15 сек) да погледне 1.9 DS (1910 куб.см), за съжаление спрян от производство 2003 г.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Моят съвет - за къси разстояния вземи с бензинов двигател. Дизела иска да поработи преди да го подкараш, най-вече зимата. Ше ти излиза същите пари за гориво като с бензин от това подгряване зимно време, докато на бензиновия не му трябва повече от половин минута на място и в най големите студове.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            А моя съвет - щом ще е кола за жена ти - насочи се към бензинова, независимо от марката.На моята половинка съм и взел Пунто 1,2 60коня, с хидравлика и ел пакет.Частите са на смешни цени, мотора е много добър и пъргав и тих, пали на четвърт оборот.Слабо място на всички Пунто - скоростната кутия - като пробваш ослушвай се за странни шумове от кутията - може и да загасиш двигателя по инерция - пак се чува.Но това е така защото се карат само на градско, с много смяна на предавки, а като имаш предвид че вноса е масово от ИТАЛИЯ - там не обичат да дават пари за масло много, много.Всичко останало е нормално.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Dido_Lyubenov написа:
                              Моят съвет - за къси разстояния вземи с бензинов двигател. Дизела иска да поработи преди да го подкараш, най-вече зимата. Ше ти излиза същите пари за гориво като с бензин от това подгряване зимно време, докато на бензиновия не му трябва повече от половин минута на място и в най големите студове.
                              Е защо дизела пък да иска да работи на едно място?Ако искаш и при бензин и при дизел, 3 секунди след паленето може да тръгваш, никой не те спира.Казвам 3 секунди поне да качи налягането на маслото, иначе може и на първата да тръгнеш
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X