Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сипах повече масло!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Fullscreen написа:
    Ами предстоеше ми дълъг път и реших да не рискува и го източих. Купих от аптеката най- голямата спринцовка която имат и една система от която използвах маркуча и стана много лесно. Какво да ви кажа срах лозе пази казват хората! Ама сега се чудя дали мога да доливам от това масло което източих щото вече е почерняло (карах с него около седмица)?!
    като е толкова почерняло защо не го смениш цялото?

    Коментар


      #17
      А защо да не е почерняло, то на бензиновите почернява, че на дизелите ли.
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #18
        Flow написа:
        А защо да не е почерняло, те на бензиновите почерняват, че на дизелите ли.
        щот е карал само седмица ... затова

        Коментар


          #19
          u_bo написа:
          Flow написа:
          А защо да не е почерняло, те на бензиновите почерняват, че на дизелите ли.
          щот е карал само седмица ... затова
          Седем часа на ТD100 са пре-пре-достатъчни.....не седмица. Какво, може би предлагаш на колегата да си сменя моторното масло всяка седмица?
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #20
            Това в спринцовката е вече по- ново от това в двигателя, така че го доливай смело. Никога никой двигател не е имал проблем от по- високо ниво, но щом си го дръпнал- ОК- така поне ще си по- спокоен като караш, а черното в маслото не е безпокойство, особено за дизелите. Нормално е маслото на дизел да е черно като катран- не цвета смазва.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #21
              да кажа и аз нещо моита кола е фиат браво 1.6 16в казаха ми че по каталог сабира 4,5л и аз толко му слагам тука чета че наливат по 3,8л. Аз вече три пати го сменях и все по толкова му слагам няма проблем и дано да няма та я ми кажете все пак колко трябва да е

              Коментар


                #22
                Fullscreen написа:
                Ами предстоеше ми дълъг път и реших да не рискува и го източих. Купих от аптеката най- голямата спринцовка която имат и една система от която използвах маркуча и стана много лесно. Какво да ви кажа срах лозе пази казват хората! Ама сега се чудя дали мога да доливам от това масло което източих щото вече е почерняло (карах с него около седмица)?!
                Може,може.
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #23
                  Fullscreen написа:
                  Ами предстоеше ми дълъг път и реших да не рискува и го източих. Купих от аптеката най- голямата спринцовка която имат и една система от която използвах маркуча и стана много лесно. Какво да ви кажа срах лозе пази казват хората! Ама сега се чудя дали мога да доливам от това масло което източих щото вече е почерняло (карах с него около седмица)?!
                  Извинявай, ама много и се вталяваш на тази колица:D ...Долей си го после - какъв е проблема ? Маслото не губи свойства, като си смени цвета.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #24
                    ntodorov написа:
                    Fullscreen написа:
                    Пуснато на: Понеделник 03 Мар 2008, 12:57Ами предстоеше ми дълъг път и реших да не рискува и го източих. Купих от аптеката най- голямата спринцовка която имат и една система от която използвах маркуча и стана много лесно. Какво да ви кажа срах лозе пази казват хората! Ама сега се чудя дали мога да доливам от това масло което източих щото вече е почерняло (карах с него около седмица)?!
                    Извинявай, ама много и се вталяваш на тази колица:D ...Долей си го после - какъв е проблема ? Маслото не губи свойства, като си смени цвета.
                    Гледайте датите Колегата сигурно е сменил 5 пъти от тогава.... А темата е повдигната от друг, с друг въпрос, 3-4 поста преди моя.

                    Коментар


                      #25
                      Преди 5-6 месеца аз също долях повече масло. Нивото се вдигна с 3-4 мм. над МАХ. Оттогава досега имам близо 4000 км. Не са избивали семеринги и гарнитури. В момента нивото е 2-3 мм. под МАХ. ТД100
                      Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

                      Коментар


                        #26
                        Двигателя винаги съм го карал с масло на МИН. Без значение бензин-дизел и за толкова години никакъв проблем.Имаше такава тема във форума-разгледайте я.
                        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                        Коментар


                          #27
                          canko1604 написа:
                          Преди 5-6 месеца аз също долях повече масло. Нивото се вдигна с 3-4 мм. над МАХ. Оттогава досега имам близо 4000 км. Не са избивали семеринги и гарнитури. В момента нивото е 2-3 мм. под МАХ. ТД100
                          В много ръководства на дизели изрично е записано в никакъв случай да не се кара с масло над максимума!
                          STILO 1,9JTD

                          Коментар


                            #28
                            караи с повече гас и тя ще си го изгори поне аз така правя и за друг пат да знаеш когато доливаш гледаи да е на равно щото като сменях на моята Мареа филтар и масло бех в канал които е с наклон и наливам 4 литра масло няма никои на щеката наливам още 1 литар че леко доиде в минимума и жикам аиде още 1 литар и доиде на ниво на другият ден като го проверих сутринта видях че е повече но нямаше проблем поне до следващото при мен колата е МАРЕА 2.4 125сс

                            Коментар

                            Working...
                            X