Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем помогнете.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем помогнете.

    Днес ходих в КАТ Враца и не можаха да открият номера на двигателя, мотора е 1.9ТД Интеркулер тьрсиха го 15 минути и ми казаха да го намеря и изчистя и тогава да ида за сверка. гледах където е отбелязано по докмента които показва че е някьде одзат но там е тьпкано с бол маркучи и нищо не видях. Ако някои знае да помогне или е на друго място.Добре дошъл сред нас колега ,но 1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно.Примери за лоши заглавия са:Помогнете ми, Заклещих се, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н. Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: проблем помогнете.

    [quote="sergoryski"]дне ходих в КАТ Враца и не можаха да открият номера на двигателя,мотора е 1,9ТД Интерколер тьрсиха го 15 минути и ми казаха да го намеря и изчистя,и тогава да ида за сверка .гледах кьдето е отбелязано по докмента които показва че е някьде одзат но там е тьпкано с бол маркучи и нищо не видях. Ако някои знае да помогне.или е на друго място.Колата е ТЕМПРА.

    Коментар


      #3
      На моята Темпра е на блока под изпускателните колектори,отпред,но тя е бензин.За дизела да каже някой на колегата къде да го търси.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Аз съм го търсил и съм го намирал ама като не помня вече... спомням си че свалях пластмасовия въздухоотвод над радиатора, за да мога да го достигна и изчистя. Падаше се долу, от дясно (като застанеш срещу двигателя), кофти място е.
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 80 16V

        Коментар


          #5
          Аз като ходих да регистрирам в кат, чичкото гледа гледа и каза да сваля кората под двигателя, че нищо не немирал. А тои беше голям олигофрен.Свалих кората на един канал, целия се изпоцапах, и като се върнах гледа гледа отдолу и маи пак нищо не намери, качи се отгоре при двигателя и светкаше с едно фенерче между колекторите някъде и си го преписа от там (някъде около турбото). Така че според мен свалянето на кората беше бемислено.И после ме върна щото и 4те гуми ми били за смяна Колата е браво JTD.
          Bravo JTD 105 '98

          Коментар


            #6
            Не си длъжен ти да знаеш номера на ДВГ къде е! Това е задължение на "чичката" от КАТ и му кажи като не му се занимава да го търси, да пише че е без номер. При регистрацията на последната ми кола опитаха същия номер, казах им ОК отивам при шефа на КАТ за да видим чие задължение е да знае къде е номера на ДВГ, веднага след това намериха номера и си го изчистиха и си светиха с някаква лампичка и така на татък...ей тия от КАТ са големи олигофрени!
            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

            Коментар


              #7
              На JTD-то ми се пада някъде около снадката на скоростите с двигателя. Маха се отпред въздухозаборника, че иначе нищо не се вижда. Прилича на вертикален правоъгълник върху блока на двигателя, като в моя случай цвета му беше охра. След 30 мин търкане с износена шкурка се показа номера и успях да регистрирам колата в КАТ.

              Коментар


                #8
                Crusader написа:
                Не си длъжен ти да знаеш номера на ДВГ къде е! Това е задължение на "чичката" от КАТ и му кажи като не му се занимава да го търси, да пише че е без номер. При регистрацията на последната ми кола опитаха същия номер, казах им ОК отивам при шефа на КАТ за да видим чие задължение е да знае къде е номера на ДВГ, веднага след това намериха номера и си го изчистиха и си светиха с някаква лампичка и така на татък...ей тия от КАТ са големи олигофрени!
                Няма по-големи олигофрени от тях
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Номера на td100 е на блока от страната на скоросната кутия - пада се леко напред гледано отгоре . Моя го търсиха40 минути и малко преди да ме изгонят от кат единият от тримата които го търсиха го видя от канала с една пръчка на края на която имаше огледало и фенерче .Ако има кора под мотора няма да го видиш а отгоре не става.

                  Коментар


                    #10
                    Човека на Темпра го търси,не на Брава или Мареа.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      мьката свьрши

                      отидох в сряда когато има комисия,гледаха ме отново и не видяха нищо по дв-ля и след кратко умуване и допитване на комисията писаха БЕЗ НОМЕР и слет това всичко мина добре.

                      Коментар


                        #12
                        Добре де, по цял свят двигателят се води резервна част, за чии дедов все още живеем в ерата на серийните номера на двигатели??? На всичкото отгоре искат да сме и евроинтегрирани... Ами да почнат от КАТ бе мамицата им - всички резервни части по колата ли да описваме? Пишат VIN Номера и толкоз - там си пише с какъв № на двигател е излязла колата от завода... дъ ге...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар

                        Working...
                        X