Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гаден метален звук около хидравличната помпа - ОТСТРАНЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гаден метален звук около хидравличната помпа - ОТСТРАНЕН

    Здравейте, откакто съм си купил нещо свири/вие. Шума идва или генератор или водна помпа или незнам и аз какво е точно. Смених си ремъка и обтяжната ролка на климатика и хидравликата, но шума остана. Сутрин като я запаля и леко присвирва ремъка и нещо като търкане на лагери един в друг без смазка или трошене на камани. Гаден метален звук. Звука идва от една ролка. Незнам дали е ролка или генератор или водна помпа . Смених си помпата на хидравликата и точно зад нея се намира въпросното нещо. Може ли да кажете какво е това, понеже незнам изобщо къде е водната помпа и генератор. Нямам течове на антифирз, климатика ми работи, и акомулатора до сега не ми е правил проблем. Като се свали предна дясна гума и подкалника се вижда точно тава колело/ролка или незнам какво е. Някакви предполжения да имате. Чудя се дали да я водя на доктор, че тука малко са скарани с по-сложните коли. Ако диагностицирам проблема и да отида да им кажа какво е по-добрия вариант
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    #2
    Аз имам същия проблем и не мога да разбера какво стърже.На дизеловото Типо това стържене се оказа лагера на шайбата на климатика.Все си мисля,че и на Бравото проблема е същия.
    Octavia RS
    Evo 10-служебната играчка.

    Коментар


      #3
      RedStorm, а компресора не би ли трябвало да е някъде по-напред по-близо до радиоатора!? На Опел Астра е долния край точно до радиатора. А това за което говоря е завряно почти в дъното на коша. Ако е това има ли някакъв проблем, защото ако не е сериозно немисля да го разбутвам само.
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        Компресора е по-напред.Не мога да определя откъде идва точно звука.При мен стърже само на студен мотор. Утре сутринта ще му обърна особено внимание.
        Octavia RS
        Evo 10-служебната играчка.

        Коментар


          #5
          Не издържах и проверих веднага.Колата не е палена цял ден.При мен със сигурност е от компресора.Като застана пред колата се чува някъде назад.При по-внимателно слушане и преместване от страната на десния калник няма съмнение за посоката на шума.Самия компресор е малко по-напред от другите ролки и шайби и това ми помогна да определя с точност *болното* място.Сега остава да разбера марката на компресора и смятам да ползвам жокер *Пиши ЛС на ВО*.А ако някой друг знае,нека каже.
          Octavia RS
          Evo 10-служебната играчка.

          Коментар


            #6
            Red Storm това най-вътрешната ролка/шайба или там както е ти се пада?? Тоест тази която е зад хидравличната? Ако не те затруднавя да направиш една снимка като решиш да го правиш. Силно съм заинтересован от проблема. И при мен звука е на студена кола. След като загрее не се чува.
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              На моя има една паразитна ролка- като лагер е и се намира до генератора- мисля че тя ми просвирва и ще я сменя, когато сменям каналния ремък на генератора.Можете да и видите размерите от тук:http://www.autoteile-shopping.de/default.asp?lang=ru
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Днес колата е на сервиз за смяна на каре.Утре ще снимам компресора.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #9
                  Съжалявам,че пиша за резултата чак сега,но гадния грип не ме подмина и тази година. Смених лагера на климатика и шума си остана пак.Лагера си беше пътник,но проблема беше в една от външните ролки-тази ,която е без пружина.Като я свалих я смазах колкото може и шума изчезна.Това със смазването не е решение на проблема.Трябва да се смени ролката. Ролката,която споменава Kimi_Raikonen е същата.
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Гаден метален звук идващ накъде около хидравличната помп

                    nanio написа:
                    Здравейте, откакто съм си купил нещо свири/вие. Шума идва или генератор или водна помпа или незнам и аз какво е точно. Смених си ремъка и обтяжната ролка на климатика и хидравликата, но шума остана. Сутрин като я запаля и леко присвирва ремъка и нещо като търкане на лагери един в друг без смазка или трошене на камани. Гаден метален звук. Звука идва от една ролка. Незнам дали е ролка или генератор или водна помпа . Смених си помпата на хидравликата и точно зад нея се намира въпросното нещо. Може ли да кажете какво е това, понеже незнам изобщо къде е водната помпа и генератор. Нямам течове на антифирз, климатика ми работи, и акомулатора до сега не ми е правил проблем. Като се свали предна дясна гума и подкалника се вижда точно тава колело/ролка или незнам какво е. Някакви предполжения да имате. Чудя се дали да я водя на доктор, че тука малко са скарани с по-сложните коли. Ако диагностицирам проблема и да отида да им кажа какво е по-добрия вариант
                    Водната помпа се върти от ангренажния ремък и 99% не е тя. Предполагам, че ти е от алтернатора - присвирването идва от това че сутрин е блокирал при теб или е хлабав ремъка.

                    Коментар


                      #11
                      На 99% съм сигурен, че ми сложха по-дълъг ремък. Като я зкарах на майстор ми донесоха 2 ремъка който излзиат по каталог. Майстора взе по-дългия, че се лсага по лесно и това беше. Няма да го ровичкам засега.
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        #12
                        Проблема беше, че при смяната на обтяжната ролка, не е смене обтяжния механизъм. Сега ми смениха ролката и основата и нямам проблеми.
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар

                        Working...
                        X