Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на антифриз на 1.9 JTD - Сменен :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на антифриз на 1.9 JTD - Сменен :)

    Колеги дайте съвет как да сменя антифриза на Bravo JTD. Вчера гледах и се чудих и не намерих пробка. Като вариант остава да махна някой от маркучите на радиатора, но и двата са в горната част и незнам дали ще се източи всичко, а и под тях има или букси или кабли или нещо друго, което не ми звучи добре да го мокря. Друг вариант който се сещам е да издърпвам по малко от разширителния съд и да доливам с вода докато се смени. Очаквам предложения :D
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    Немога да ти помогна конкретно, но аз без да искам отвих една пластмасова тапичка в горната лява част (като застанеш пред колата) на радиатора и почна да си тече антифриз. Пробвай от там няма да изтече всичкия но е най-лесно.
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    Коментар


      #3
      nanio можеш ли да ми го посочиш от схемата кое си отвил? Има две "цъцки", които се виждат като махнете пласмасовия въздухопровод. Мисля, че от тях се обезвъздушава. На първата схема е като 6, само че е само лявата, а от дясно има същата. Моя радиатор прилича на този от първата схема. Не разбрах дали това са два различни радиатора или са различен поглед. Според мен са различни радиатори. 7 и 12 на втората схема изглеждат за източване. Ще гледам пак по колата и ще пиша.Edit:Оххх много съм заспал. Май втората схема е за JTD CF3, което ако не се лъжа е по-новата версия с 100 CV, а първата схема е за JTD CF2 105 CV, значи точно моя случай.
      Прикачени файлове
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        Аз отвих номер 3 на първата схема, точно като махнеш въздуховода и се вижда. Пластмасова тапичка с ръб за отвиване на нея. От там се обезвъздушава.
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          Тъй като чак сега (след 1 година) смених антифриза, поради смяна на термостата, се сетих за тази тема. Антифриза се източва от едни пробки в най долната част на радятора. Виждат се като се махне кората под двигателя.
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            #6
            Потвърждавам.Преди 4 дена смених и моят.Добре, че майсторчето беше запознато, пробката я стигна отгоре без да махаме кората, като застанеш с лице към радиатора се пада вляво.
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              Малко офф-топик може ли ?!?!?!?За каква кора подяволите става на въпрос ??? Ако е за отдолу под двигателя ше помоля някой да разясни как, от каде и за колко пари мога и аз да си набавя такава .
              '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



              Коментар


                #8
                tyson написа:
                Потвърждавам.Преди 4 дена смених и моят.Добре, че майсторчето беше запознато, пробката я стигна отгоре без да махаме кората, като застанеш с лице към радиатора се пада вляво.
                Мерси за пояснението PeacemakeR, кората е отдолу, но освен да потърсиш от някой колега втора употреба. Нови незнам дали се продават.
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #9
                  Значи затуй са били онез работи с резбата отдолу за мареата знаех че има кора ама за бравото не бях сигурен утре тръгвам по моргите да търся ...Мерси колега.
                  '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



                  Коментар


                    #10
                    Продават се такива кори. Вносител е ИнтерКар 3000. Дано не те излъжа много но беше 80-100лв. Материала за съжаление не е много качествен. Не е като оригиналната кора. По-тънка е от оригиналната, следователно при по сериозна среща с камък ще се пръсне (оргиналната не се спукала само). Мисля че не подлежът на ремонт дори. В раздел Продавам имаше кора от Мареа, но за бензинов мотор. Незнам дали има съществени разлики.
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар

                    Working...
                    X