Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скорост при определени обороти - 182B4.000 (175/65/14)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скорост при определени обороти - 182B4.000 (175/65/14)

    Ето една бърза таблица на ексел за скоростта при определени обороти на двг 1.9 JTD 182B4.000, с гуми 175/65/14; в удебелено са дадени максималният въртящ момент (1500) и максималната мощност (4000).темата е за дизели, чак после видях че не я пускам в правилния раздел, моля модератор да я премести, и да ме извини Обороти на по-ниската предавка, при които в по-високата се влиза на 1500 об.:1: 2619 (~2600)2: 2324 (~2300) 3: 2104 (~2100)4: 2012 (~2000)
    Прикачени файлове

    #2
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Ще допълня че според разните сайтове за гуми, ако се движим с гуми 185/60/14 , разликата в показанията на скоростомера при 100 км/ч е в рамките на 1 км/ч. Така че можем да приемем че посочените скорости са валидни и за този размер гума.понеже се сетих да си запазя и таблицата с формулата, мога да дам скоростите на всеки един ДВГ, стига да ми дадете предавателните числа, главната предавка, както и размерите на най-често използваната гума за съответния двг

      Коментар


        #4
        ogi28b много полезна таблица! Моето JTD на 5-та с 2100 оборота е със 100км/ч. Със същия размер зимни гуми съм.Да ви питам нещо - как е по икономично да се кара. На 5-та с 90км/ч с малко под 2000 оборота или със 2200 оборота - когато се "включва" турбото. По-конкретно когато се е развъртяло турбото по-добре ли е отколко, ако се кара в по-ниски обороти?
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          мене мама ме е учила да не падам под макс. въртящия момент, че използването на горивото не било пълноценно. не знам дали е верно обаче

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            мене мама ме е учила да не падам под макс. въртящия момент, че използването на горивото не било пълноценно. не знам дали е верно обаче
            Това може и да е вярна за дизелите, но за бензинов мотор това не може да бъде. 1.6/16V двигател има максимален въртящ момент при 4000 об./мин. Е, ако караш със тези обороти едва ли ще е икономически целесъобразно.
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              разбира се, колега, все пак сме в раздел дизели и на мен ми е интересно 1.6 двигателя да не пада под 4к оборота; ще лети по улиците

              Коментар


                #8
                малка грешка в размера на гумите, вече правилната таблица е качена в първия пост.

                Коментар


                  #9
                  nanio написа:
                  ogi28b много полезна таблица! Моето JTD на 5-та с 2100 оборота е със 100км/ч. Със същия размер зимни гуми съм.Да ви питам нещо - как е по икономично да се кара. На 5-та с 90км/ч с малко под 2000 оборота или със 2200 оборота - когато се "включва" турбото. По-конкретно когато се е развъртяло турбото по-добре ли е отколко, ако се кара в по-ниски обороти?
                  Икономичното каране почти не зависи от оборотите,а от това колко ти е натиснат педала на газта.И колкото с по малко обороти се върти турбината токова е по икиномично карането.По-високите обороти на турбината значи повече въздух и съответно повече гориво.

                  Коментар

                  Working...
                  X