Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимно и лятно гориво - разлика в работата на ДВГ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ето последните данни: 72 литра за 840 км = под 8.6/100 градско. Доволно След пътуването - 30.71 литра за 632 км = по-малко от 4.9 литра за 100 км!!! Не съм сигурен че е пълнено до ръба обаче. Но все пак смятам че това е един съвсем приличен и нормален разход, което не означава че няма да проверя всичко което съм намислил Вече и подписа ми е по-симпатичен - не показва повече от 8

    Коментар


      #62
      ogi28b написа:
      Ето последните данни: 72 литра за 840 км = под 8.6/100 градско. Доволно След пътуването - 30.71 литра за 632 км = по-малко от 4.9 литра за 100 км!!! Не съм сигурен че е пълнено до ръба обаче. Но все пак смятам че това е един съвсем приличен и нормален разход, което не означава че няма да проверя всичко което съм намислил Вече и подписа ми е по-симпатичен - не показва повече от 8
      Харчи си почти както си е писано по книгите Аз се мъча на дълъг път моята да я сваля, ама като пътя ми е над 150км в едната посока, не съм успявал да я сваля под 5.4 (при каталожен 5.4).Само Бравата съм я смъквал под 4 веднъж, ама тогава (в този ден) имах супер нерви и супер развлечение по пътя п.п. Аз сега ще заредя едно "хубаво" като за смятане, ама пък от 700км да речем около 300 ще са извънградски От които 200км с проба да смъкна под 5.4 разход
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #63
        Както подозирах - пълнено е до първото изключване на пистолета. Както и да е, сега като я напълня ще си покаже.Искам за пореден път, мисля че и в началото на темата го пишеше - да изкажа огромното си въмущение от горивото на бензиностанции лукойл. Сега колата е натъпкана с такова и ..... мощността не е същата, на празен ход двигателя работи неравномерно, на моменти оборотите падат под 700, чува се едно чукане такова някакво, докато с горивото което си сипвам от екото на шипченски, е съвсем различно. То и преди го бях написал де, но сега затвърдих мнението си. Таковал съм ги и 5-те стотинки отстъпка. То с нея, без нея.... поне 5 % да бяха, да знам че имам отстъпка.... Предпочитам без отстъпка да сипвам читаво гориво, отколкото с отстъпка - боклуци. Сигурно ако не беше с тва гориво, можеше и на 4.5 да падне разхода извънградско. Както и да е, за съжаление имам още над 45 литра "лукойлско отлежало".Нямам нищо общо с която и да е бензиностанция от цитираните! Споделям личните си наблюдения за работата на колата с двете горива.

        Коментар


          #64
          ogi28b написа:
          Stefan Hadjov написа:
          Провери следните неща на колата си,които водят до завишен разход и когато двигателя ти е ОК:налягане в гумите
          ами днес отидох на друго място, не на това на което редовно проверявам гумите си, защото ми казаха че уредът им не показвал точно. Та с този уред , неточния - винаги съм ги правил на 2.3. Отидох на новото място, и само като сложих маркуча, манометъра отчете 1.2 бара!!! УЖАСт! Значи аз в продължение на 5-6 месеца карам колата си със невероятно ниско налягане в гумите! Повече от 1 атмосфера под препоръчваните от завода стойности.... Просто нямам думи. Не знам какво да кажа, толкова ме е яд. Остави повишения разход, ама износоването на самата гума е много по-опасно от разхода!
          Би трябвало да си усетил ниското налягане в гумите.Ама уви.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #65
            Tornado написа:
            ogi28b написа:
            Stefan Hadjov написа:
            Провери следните неща на колата си,които водят до завишен разход и когато двигателя ти е ОК:налягане в гумите
            ами днес отидох на друго място, не на това на което редовно проверявам гумите си, защото ми казаха че уредът им не показвал точно. Та с този уред , неточния - винаги съм ги правил на 2.3. Отидох на новото място, и само като сложих маркуча, манометъра отчете 1.2 бара!!! УЖАСт! Значи аз в продължение на 5-6 месеца карам колата си със невероятно ниско налягане в гумите! Повече от 1 атмосфера под препоръчваните от завода стойности.... Просто нямам думи. Не знам какво да кажа, толкова ме е яд. Остави повишения разход, ама износоването на самата гума е много по-опасно от разхода!
            Би трябвало да си усетил ниското налягане в гумите.Ама уви.
            Би трябвало ли!!Че тя колата трябва да е била като лодка с такова налягане в гумите.

            Коментар


              #66
              peho написа:
              Tornado написа:
              ogi28b написа:
              Stefan Hadjov написа:
              Провери следните неща на колата си,които водят до завишен разход и когато двигателя ти е ОК:налягане в гумите
              ами днес отидох на друго място, не на това на което редовно проверявам гумите си, защото ми казаха че уредът им не показвал точно. Та с този уред , неточния - винаги съм ги правил на 2.3. Отидох на новото място, и само като сложих маркуча, манометъра отчете 1.2 бара!!! УЖАСт! Значи аз в продължение на 5-6 месеца карам колата си със невероятно ниско налягане в гумите! Повече от 1 атмосфера под препоръчваните от завода стойности.... Просто нямам думи. Не знам какво да кажа, толкова ме е яд. Остави повишения разход, ама износоването на самата гума е много по-опасно от разхода!
              Би трябвало да си усетил ниското налягане в гумите.Ама уви.
              Би трябвало ли!!Че тя колата трябва да е била като лодка с такова налягане в гумите.
              Съжалявам но не знам как се "усеща" ниското налягане. Ако знаете, моля споделете. Все едно нямам подпис...давайте цитати да има. Айде и аз с вас

              Коментар


                #67
                Просто колата се усеща като нестабилна,носи,люлее се.Нещо такова е.

                Коментар


                  #68
                  Не е имало такова нещо. Единствено забелязвам че сега има по-добра инерция. Но като съм нямал база за сравнение... Откакто я имам, съм я помпал все там на разваления уред Както и да е, минало-било... Днес открих че ми тече гориво от филтъра , от дренажа, със скорост 3 капки за 4 секунди когато колата работи. А то стана 100 страници тема че много харчи. С тоя теч даже малко си беше - едва 9 литра и 1/2 на 100

                  Коментар


                    #69
                    А миришеше ли ти на нафта като отвориш капака на двигателя?

                    Коментар


                      #70
                      Ами не, то просто си капе и капката си пада долу. Ако бях усетил миризма на нафта, ехееее одавна да бях открил теча... мани мани, много ме е яд.

                      Коментар

                      Working...
                      X