Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизеловото гориво, цени, защо?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизеловото гориво, цени, защо?!

    Защо уважаеми, според Вас, цената на дизеловото гориво е по-висока от тази на бензина тук, в тази географска, икономическа и етнографска територия наречена Бълг(х)рия.... и единствено?! В цяла Европа не е така.Какво мислите?! Може би темата е за "Общи...", но нас касае повече.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    #2
    защото акциза на дизела е по-висок от тоз на бензина, сега така казаха, а аз мога да им редя рими цяла нощ
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      BEX---GT написа:
      защото акциза на дизела е по-висок от тоз на бензина, сега така казаха, а аз мога да им редя рими цяла нощ
      Ха-ха, грешка, ставката на акцизът 2007г не е променян, така, че драги БЪРКАШ... не е това причината, помисли за друга===>UPИ пак повтарям, не питам защо се е повишила цената, а ЗАЩО ПРИ ДИЗЕЛЪТ СТАНА ПО-ВИСОКА ОТ ТАЗИ НА БЕНЗИНА 2007г?Жокер: НЕ Е ОТ АКЦИЗА... ... макар, че не ми е КЕФ!PS...ИЗРЕДИ РИМИТЕ, интересно ми е... PS1... надявам се метода "ДЕЛФИ" да се проведе без конфликти и МОДЕРАТОРСКИ НАМЕСИ...
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Ами всички накупихме масово дизелаци
        Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
        Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
        I am in love with my cars

        Коментар


          #5
          Отговор, чисто маркетингов.Търсенето определя цената. Има си криви и тн.... ехеее, цяла нощ няма да ни стигне Ама какво да го правиш, ще има гориво, да има пари да си го купуваме без да питаме, без да ни е грижа за цената
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Отговор, чисто маркетингов.Търсенето определя цената. Има си криви и тн.... ехеее, цяла нощ няма да ни стигне Ама какво да го правиш, ще има гориво, да има пари да си го купуваме без да питаме, без да ни е грижа за цената
            Ти приятелю имаш аналитичен ум, поне до колкото те познавам от този форум, поразсъждавй още малко. В света винаги ще има гориво и хора които могат да го платят, ВЪПРОС НА СТОКОВА НАЛИЧНОСТ от една страна и НАЛИЧНОСТ НА ПАРИ ОТ ДРУГА, тук не говорим за ДЕФИЦИТИ! Тук говорим защо, живеем в единствената държава в Европа където дизеловото гориво е по-скъпо от бензиновото такова, и защо ни "ВРЪТКАТ" така! Коя е причината това да се случва, дали утре не могат да ни "ВРЪТНАТ" с друго, което е доста по-важно.... питам ЗАЩО?!пс...Драги любителю на теорията, аз също съм безрезервно влюбен в нея, НО в икономиката има едно единствено нещо което разказва играта на КРИВИТЕ и теорията....знаеш ли как се казва то? "ХИЩНИКЪТ НА КРИВИТЕ"....за търсенето и предлагането.Със седем буквички е, какво мислиш?
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              лакомия бе nino това е единствената причина

              Коментар


                #8
                Няма да я търпя още дълго тая цена на дизела. Само да стане 2.50 и му слагам табелки на браво-то. И то какво ще стане - хората ще почнат да си продават дизелите и ще карат коли на газ. Тогава съответно ще надуят газта и ще смъкнат нафтата. А дизеловото гори е по-лошо на качество от бензина и е повече от логично да е по-евтино. Газта също е отпадъчен продукт и трябва да струва стотинки, но при нас е левчета..
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  Приятели,ние сме в България-тук нещата са като във странен филм.Нещо не е това,което трябва да бъде-затова гледайте си кефа и не мислете за това как трябва да бъдат нещата.Важното е как ги виждате . На мен ми харесва цялата тази странна кочина-каквото и да става,дреме ми на .......
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар

                  Working...
                  X