Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Lukas на Марея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Lukas на Марея

    Здравейте Отскоро притежавам Марея и сьм невеж в обслужването и,поради простата причина че досега не ми се е налагало.Но ето и проблемите започнаха. От една джаджа завита на помпата(предполагам магнитен клапан)тече сериозно количество гориво.Течьт е там кьдето влиза кабельт.Интересувам се някой може ли да ми каже да ли подлежи на ремонт,защото след като проверих тук там разбрах,че струва 205лв и то след порьчка и чакане.Благодаря предварително

    #2
    Re: Проблем с Lukas на Марея

    i_vack написа:
    Здравейте Отскоро притежавам Марея и сьм невеж в обслужването и,поради простата причина че досега не ми се е налагало.Но ето и проблемите започнаха. От една джаджа завита на помпата(предполагам магнитен клапан)тече сериозно количество гориво.Течьт е там кьдето влиза кабельт.Интересувам се някой може ли да ми каже да ли подлежи на ремонт,защото след като проверих тук там разбрах,че струва 205лв и то след порьчка и чакане.Благодаря предварително
    Здравей колега и добре дошъл.Само няколко думи:не си първия няма и да си последния с този проблем.Изчети долните две теми от начало до край и ще разбереш всичко.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F1%E0%F2%EE%F0
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Благодаря Tornado.Виждам че проблема е всеобщ така да се каже.Явно ще се разделим с коледните подарьци за сметка на авансатора.Имам едно вьпросче кьм вас.Трябва ли след смяната му да се извьрши някакво обездушаване или нещо друго(за да си направя сметка сам ли да го сменя).

      Коментар


        #4
        Обезвъздушаване задължително и няма смисъл от 205 лв. ,а само 150 .Препоръчвам да се свържеш колкото се може с hit-ko за поръчка.Иначе цената в магазините стряска.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Сьжалявам ако сьм досаден,но понеже досега не сьм участвал в форуми вьпреки че имам комп. от десетилетие,та все още разгадавам функциите и вьзможностите на форума.Лаишки да попитам кой или какво е Hit-ko и ако може малко повече инфо за това и телефони.

          Коментар


            #6
            Не работя при него и не съм на процент все пак да си кажа: http://axm-auto.com/http://axm-auto.com/pBB2/index.php
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Много благодаря на Tornado и на форума за пьлното осветление по вьпроса

              Коментар


                #8
                Колеги имам проблем.В каталога на AXN-AUTO намерих това.Продукт Каталожен № Производител Оригинален № Снимка Ел. клапан - авансатор 8029033 HOFFER 9948085, 7701044974, 9108154B Ел. клапан - авансатор 9033 MEAT i DORIA 9948085, 7701044974, 9108154B Ел. клапан ГНП 8029030 HOFFER 9947164, 9109239, 9109262 Някой може ли да каже разликата м/у ГНП и авансатор и кой точно ми трябва за мойта Марейка.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Сьщо така цифрите в/у самият клапан не отговарят на никои от тези дадени от axn-auto.А от опит знам че в магазините продават каквото им падне.Давали са ми дори и грешен маслен филтьр а уж по каталог

                  Коментар


                    #10
                    Ако си с Мареа 1,9 ТД 100 нямаш проблем това ти е ел.клапана авнасатор на Hoffer.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      А какво ел клапан ГНП, и цената му е по различна

                      Коментар


                        #12
                        i_vack написа:
                        А какво ел клапан ГНП, и цената му е по различна
                        Този клапан служи да спре горивото към помпата. По този начин се гаси двигателя.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          И да го пусне също.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            да,разбраха някои знае ли каде е конектора на авансатора за да мога да го откача и сваля.и обезвьздущаването как се извьршва,изисква ли поспециален инструмент,защото фолклора в кварталните майстори ме обьрка и взех да се обезкуражавам относно това че ще намеря подходящия сервиз.както споненах отскоро притежавам мареята и имам няколко питания по вьпроси за индикациите по таблото кои и кога трябва да светят .незнам нова тема ли трябва да отворя или това го има вече някьде.

                            Коментар


                              #15
                              има много подобни теми във форума, така че моят съвет е чрез търсачката!ако все пак не намериш подобна - пиши във съответния раздел
                              FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X