Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно менящи се обороти на ПХ...?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно менящи се обороти на ПХ...?!

    Намерих доста писано за проблеми с оборотите, но не и като този . От няколко дни оборотите на свободна скорост паднаха на 750об./мин. Реших да ги вдигна малко, колкото е указано в ръководството за експлоатация, а именно 850+50. Направих ги така, че на загрял ДВГ да държи 800об./мин, а студен поддържа 900. До тук добре, но... както си държи 800об. като подам газ (1500-1800об.или повече, независимо на скорост или не) и след това отпусна газта, свободните обороти спадат до 950, дори 1000., а не на 800-850, както е нормално. Като подкарам колата на 1-ва без никаква газ падат до 750-800(в момента на отделяне на съединителя) и се след това се нормализират на 800-850. Общо взето не държи стабилни обороти на празен ход, а варират с 100-150 об./мин. Четох, че някои колеги си карат на 950-1000об./мин без да се безпокоят, но мен честно казано това ме тревожи и най - вече, че се менят в големи граници...Възможно ли е проблема да е в МПХ, ако не - къде да го търся?Може и аз да съм разбърникал нещо, защото преди си държеше ниските 750об./мин., но стабилни...!!!
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    И за кой автомобил говорим в подписа има два и имам съмнения ,че питаш за мондеото което ме съмнява ,че е с помпа Лукас.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      И за кой автомобил говорим в подписа има два и имам съмнения ,че питаш за мондеото което ме съмнява ,че е с помпа Лукас.
      Да, за Мондеото става въпрос - дизел е, горивната система е Лукас
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        А на диагностика имаш ли възможност да го заведеш този автомобил или не може да се свърже с комп?Така да гадаем няма да стане работата.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          А на диагностика имаш ли възможност да го заведеш този автомобил или не може да се свърже с комп?Така да гадаем няма да стане работата.
          Мога да отида на диагностика чак в събота. До тогава трябва да карам с 1000об./мин. А и аз ходя само при един монтьор по ДВГ и ходова част и само при един жичкаджия, които за съжаление са в Пазарджик. Значи се отлага за неопределено време... Не знам дали работата е спешна и доколко е сериозен проблема...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            А оборотите са толкова по оборотомер или и на слух? Защото аз горе-долу вече съм сигурен МОЯ проблем с километража от къде е... Датчик за скоростта... При теб да не е някой датчик за оборотите?
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар

            Working...
            X