Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мисля си, че Бравото ми JTD гори малко повече..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Наблюдавай я като станат минусуви температурите ако си стои по същия начин си ок.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #17
      Добре мерси за съвета, ще следя как се мърда стрелката.
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #18
        BEX---GT написа:
        аз пък съм с развален термостат - 3 чертички под средата нон-стоп и ми дава градско - под 8 пследния път ама съм ТД100...пп 100% съм сигурен, че резервоара не е 60литра, макс 55р иначе при светеща лампа и стрелка на линията(червеничката, долу) излиза че има 10 литра, което е абсурдно!
        Колега 60 литра е. И на TD100 и на JTD. Като взех нашето Bravo лампата за резервата мигаше, а колата побра 48 литра. Карал съм на резерва и наистина се минават доста километри.
        Прикачени файлове
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #19
          възможно е, значи има много голяма резерва няма лошо, по-добре голяма отколкото прекалено малка мерси, колега
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #20
            Здравейте, намерих решение на моя проблем с горенето - просто смених бензиностанцията и вече карам друга кола Май че досега съм наливал нафта за СОЦ камиони от бензиностанция Петрол гр.Свищов. Заредих един резеровар от друга бензиностанция от която преди си зареждах и колата почна да върви по-добре и гори както преди да си правя експеримент с новата бензиностанция. Май няма да доживеем момента в който няма да се чудим от къде да заредим бензин/нафта така че да уцелим по-малкото зло.
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #21
              "нафта за СОЦ камиони" -- това ми хареса. По повод на една тема в раздел "Продава" направих справка за дизеловото гориво и за газьола "за промишлени и комунални цели" - на страницата си "Нафтекс" дават инфо за едното и за другото. Разликата е доста голяма - съдържание на сяра, на вода, на пепел, фракционен състав. Но ... доколкото и двете са течни и миришат "на нафта", колко му е да се разреди малко едното с другото ? Че и разлика в цените има. Да му мислят тия, дето са сипвали от въпросното гориво. Никакъв контрол няма май в наш’та татковина. кой по принцип трябва да проверява и контролира безниностанциите ? в смисъл какви помии продават ?
              Тойота Приус

              Коментар


                #22
                Здравейте, аз продължам да си внушавам разни неща Тази вечер се прибирах Свищов-Троян. Пътя го знам наизуст мога да го карам със затворени очи. Засякох че със 7 литра минах 150км. 130км извънградско и 20км полуградско Това значи че ми гори точно 5/100. Обаче на мен този разход ми се струва леко висок. Преди ми гореше по 4.5-4.7. В колата имаше още двама човека и 3 пълни сака - около 140кг "товар". Карах с почти постоянна скорост от 100км/ч с 2000 оборота. Имах точно две изпреварвания, общо взето гледах да карам възможно най-икономично. Мислих си че ще ми даде не повече от 4.5 разход но.. Мисля си че колата ми е технически изправна. Филтри, масло и ремъци са сменени. Нямам катализатор, само гуми 195/50/15. Карал съм само на фарове и на пуснато CD+туба+усливател. Съмнявам се в няколко неща: първото е тубата и фаровете да качат около 0.2л според една статия в АутоБилд. Хубаво тогава трябва да ми гори 4.7 а то ми гори 5. Следващото нещо е че заредих от бензиностанция от която не съм зареждал друг път - лоша нафта. Последното е термостат. Стрелката на температурата ми стои на 2рата чертичка отдолу нагоре. Ако настъпвам тогава се качва и стои по-към трета. Сутрин загрява за не повече от 5 минути - 1 минута докато я изкарам от гаража и после да мина 1км и вече стрелката се е отлепила и е почти на първото деление. Дали може този термостат да ми прави проблем или този разход е нормален? Колата си има динамика не се оплаквам от вървене, не пуши прекалено много. Ще съм много благодарен на този който веднъж завинаги ме изкара от тези внушения и размисли
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #23
                  5/100 разход си е супер нормално Особено с 2ма човека, багаж, пуснати светлини + озвучаване, което предполагам не гълта никак малко. По книжка JTD105 го дават да харчи както следва: Градско - 7.5, извънградско - 4.7, Комбинирано 5.7. До колкото аз съм запознат - извънградското с този разход е със скорост 90км/час, но в сравнително "идеални" условия. Другия момент е горивото - колкото и да искаме да е "качествено" винаги има някакъв стремеж към по-голяма печалба и съответно не разичтай да е 1/1 с това при което посочените от мен резултати биха били верни.П.П. 140кг товар? Ти, още 2ма човека и багаж сте само 140кг??? И аз се чудя що при мен дава подобни резултати - та аз тежа 96кг, със жената и детето ставаме към 150
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Мерси за бързия отговор. Успокои ме. Просто аз съм свикнал да пътувам все сам и през деня тогава ми дава по-нисък разход. Да считам, че термостата ми е наред и да не и търся само "кусури"? П.П. Ами.. единия човек същност е момиче-40кг и едно момче 65кг и мен 75кг = 180 общо, саковете да са неповече от 20-тина кг.
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар


                      #25
                      При мен температурата е 1 деление под средата когато съм в нормално движение. Когато запъна в трафика на Варна в дъжд - си е точно на средата (както и през лятото). На извънградско с климатроник 22 градуса ми даде 5.5/100 разход, което ме прави крайно доволен. Сега в гадните дни из Варна съм стигнал над 18лв/100км Щото не помня литри, но това е при гориво 2.11литъра. П.П. Абе, какви такива недохранени сте бе? 75кила мъж? Аз когато бях 75кила изглеждах все едно са ме наказали на гладна диета 1 година, баси... то по твойте мерни единици - саковете направо са ви супер тежка категореия
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #26
                        хаха за 19-години толкова
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар


                          #27
                          Здравейте,Отново за температурата! Карам JTD от началото на годината. Тъй като беше лято не обръщах внимание на факта, че колата постоянно поддържаше ниска температура (под средата). При първите хладни дни, работата отиде натам, че на всяко нанадолнище двигателя се охлаждаше до нула. Последва смяна на термостат (124 лв.) Имаше и по евтин вариант, но не ми се сменя термостат всяка година. След смяната колата загрява до средата и не мърда от там- няма топло време, няма студено. Все там стои. Немаловажен факт! Преди смяната лампите на таблото за подгряващи свещи и инжектори светеха като цветомузика! Два пъти ходих на диагностика, постоянни грешки в ECU-то, на няколко пъти някакви ужасни пушиляци оставаха след мен придружени с драстична загуба на мощност, въобще тегава работа. След смяната всичко това изчезна! Да чукна на дърво и до днес проблеми няма! :D
                          Fiat Brava 1,9 Jtd

                          Коментар


                            #28
                            Така си е малко са му скъпи частите на JTD, но неможе хем ново хем евтино.
                            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                            Коментар


                              #29
                              За JTD както следва от книжката на ФИАТ резервоарът е 60 литра а резервата е 7 литра.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo 1.9 JTD
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
                              Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

                              Коментар


                                #30
                                VAGABOND_123 вече няколко човека показаха таква снимка - аз също я имам.
                                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X