Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно въздушен филтър...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно въздушен филтър...

    Направо на въпроса!Значи, вчера извадих стария въздушен филтър с намерението тези дни да взема нов и да го сменя, като си мислех, че няма да се налага да използвам през това време колата, а се оказа, че днес трябваше да излизам с нея. Естествено без въздушен филтър. Това, което веднага ми направи впечатление е различния звук на мотора. Не бих могъл да го определя, но го чувах съвсем различен от обичайното, което съм свикнал да чувам като шум, когато вдига обороти. Та мисълта ми е има ли проблем, че карам без въздушен филтър? И Възможно ли е да има някаква промяна в мотора при липса на такъв. Другото, което ми направи впечатление е че към кутията на филтъра има една буксичка, в която влизат две жички накрая със щипчици. За какво служи това?
    Fiat Marea 2.4 TD

    #2
    Колега а каква е колата? Аз не бих карал без филтър. Нали си виждал какъв цвят имат старите филтри. Всички тези мръсотии отиват в двигателя. Ако има по-твърди частици, те ще почнат да надират търкащите се повърхности. А като знаем колко е чист въздуха
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Колега, как я мислиш тази работа не знам, направо се чудя?!Знаеш ли как смуче турбото и какви боклуци мухи, бръмбъри и т.н. попадат директно във въздуховодите без никакво препятствие.Никога не бих карал без филтър.

      Коментар


        #4
        Аз не бих я запалил без въздушен филтър. А като гледам си и с TD.
        Fiat Punto 1.7TD

        Коментар


          #5
          100 пъти по-добре е да караш със стария филтър отколкото без никакъв... И защо си свалял стария като си нямал нов - двойна работа...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            vsd написа:
            Колега а каква е колата? Аз не бих карал без филтър. Нали си виждал какъв цвят имат старите филтри. Всички тези мръсотии отиват в двигателя. Ако има по-твърди частици, те ще почнат да надират търкащите се повърхности. А като знаем колко е чист въздуха
            Автомобила на колегата е Мареа 2,4 ТД.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Дали се е случило нещо фатално?
              Fiat Marea 2.4 TD

              Коментар


                #8
                малко е смукнал шкурка на прах - редно е да си промиеш напълно всички въздуховоди, кулера, даже и всмукателния колектор, но след като ги демонтираш. Ще питаш защо- защото от омазняването на въздуховодите от картерните газове и всмукнатия пясък, полепнал по тях ще се отделят твърди частици, които не изгарят, а бавно и сигурно ебават двигателя. За справка - VM 2.4 td за 3000 км без филтър се износва така, че при последвалия ремонт сегментите са изпаднали сами в картера- 4 напълно нови бутала с 4 нови ризи и се е оправил.
                Fiat Ducato 2.5D
                Lancia Kappa 2.4TDS

                Коментар


                  #9
                  По темата...

                  Благодарности на тези, които реагираха с отговори. Общо взето само 6 км. съм минал без филтър. Дано не е станало кой знае какво засмукване на прах.Никой обаче не спомена за това какви са двете жички, които влизат в куплунга, който е закрепен за капака под който е въздушния филтър?
                  Fiat Marea 2.4 TD

                  Коментар


                    #10
                    темперетурен датчик за темп на въздуха. С неговото показание и това на дебитомера изчислява масата на засмукания въздух.
                    Fiat Ducato 2.5D
                    Lancia Kappa 2.4TDS

                    Коментар


                      #11
                      Dezki написа:
                      темперетурен датчик за темп на въздуха. С неговото показание и това на дебитомера изчислява масата на засмукания въздух.
                      Как да разбера дали работи коректно? И ако махна жичките към него какво ще се промени?
                      Fiat Marea 2.4 TD

                      Коментар


                        #12
                        най-много да ти светне някоя лампа по таблото или да почне да ти харчи повече. Щом е там значи има за какво, да не си го пре*бал нещо?
                        Fiat Ducato 2.5D
                        Lancia Kappa 2.4TDS

                        Коментар


                          #13
                          Dezki написа:
                          най-много да ти светне някоя лампа по таблото или да почне да ти харчи повече. Щом е там значи има за какво, да не си го пре*бал нещо?
                          За сега нищо не свети по таблото, а и не съм го прецакал. Просто като сменях филтъра го разкачих, за да може да се извади кутията и се чудя дали съм го закачил правилно, че са две щифтчета, но явно няма значение ляво, дясно.Само този проблем с ABS-а ако мога да разреша някъде ще бъде идеално, но засега уви...не знам къде да се насоча.
                          Fiat Marea 2.4 TD

                          Коментар

                          Working...
                          X