Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.7ТД и обогатител?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.7ТД и обогатител?

    Колеги, който знае на този двигател как трябва да става обогатяването и има ли такова да сподели.Причината, че ви питам е това, че колата като се запали и си стои на стандартните около 900 оборота.Не би ли трябвало в първия момент, като се запали колата да са по-високи.Искам да видя, поне съм чувал за тези двигатели, че имат ръчен обогатител, и като се запали на студено не трябва ли примерно да са на около 1200 оборота? В тези механики не съм се вкарвал в приключение и за това питам някой от вас, който знае точния отговор.п.п. Някой да иска да си смени по-новото Пунто JTD (или Браво/а JTD), поне там има електроника и ми е кеф да ръчкам в нея, пък и малко пари ще вземе
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Трябва ми само да я погледна с вдигнат капак за да ти кажа.Думата обогатител нее най точната но тъй като се е превърнала в жаргон който всеки ползва и разбираза какво става реч ще го приемем.Има два начина за (обогатяване)1.Като промениш моментната порция гориво.2.Като промениш първоначално ъгала на изпреварване на подаване на гориво.Това може да става както ръчно при по старите,така и от термо елементи при (по-новите) ,ДВГ с ГНП .При теб най вероятно е с някой термо елемент който с жило действа на ГНП-то,възможни са корекции но не желателно всеки да пипа там.Все пак за това си има стандове.Изчакай зимата и ако имаш проблеми с празния ход на студен двигател тогава търси помощ. Успех!

    Коментар


      #3
      Re: Пунто 1.7ТД и обогатител?

      BO написа:
      Колеги, който знае на този двигател как трябва да става обогатяването и има ли такова да сподели.Причината, че ви питам е това, че колата като се запали и си стои на стандартните около 900 оборота.Не би ли трябвало в първия момент, като се запали колата да са по-високи.Искам да видя, поне съм чувал за тези двигатели, че имат ръчен обогатител, и като се запали на студено не трябва ли примерно да са на около 1200 оборота? В тези механики не съм се вкарвал в приключение и за това питам някой от вас, който знае точния отговор.п.п. Някой да иска да си смени по-новото Пунто JTD (или Браво/а JTD), поне там има електроника и ми е кеф да ръчкам в нея, пък и малко пари ще вземе
      Няма обогатител Палиш и тръгваш. И зимата е същото, няма да загасне
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Щом казваш.Зимата ще покаже
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар

        Working...
        X