Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване за Фиат Мареа Уикенд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    колега и аз го смятах по тези калкулатори,ама като отидох в даначното платох точно 105 лв.Което сам написал е точно така заштото не виждам смисъл да лъжа човека.Не си мисли че 1.9 е много по ефтина.Преди мареата съм корал една панда ,3 уно,1типо ,1темпра,1дедра.Там наистина е ефтино.Мареата не е ефтина кола за потдръжка,зависи от доходите.И сега имам едно уно 1.0 fire 94година.На него данъка е 5 лв.

    Коментар


      #17
      Tornado написа:
      snk1 написа:
      колега аз карам 2.4gtd.Колата харчи колкото td 100.Варви много повече от td100.Дали е с клима или не няма разлика нито в разход нито във вървеж.За разлика от 1.9 не пушат заштото двигатела е голчм и не се натоварва.Лошото е че е по скъп за потдръжка от страна на ролки по аксесоарният ремък.Данака е точно 100 лв.Моита е 1999година.Ако караш бързо и натискаш по светофарите си за 2.4.Ако караш бавно и се возиш повече сам без товар си вземи спокоино 1.9.Това е мои савет а избора е твои .УСПЕХ
      Ako na 2,4 данъка е 100 лв. то на 1,9 трябва да е 5 лв.И бележки да ми снимаш и каквото да правиш по закон данъка на 2,4 не е толкова.Ето смятай сам http://danacite.netinfo.bg/Calc6/index.html
      Мареа 1,9 ТД100 не прави разлика дали е натоварена или не за вървенето. Пълен или празен, със или без климатик си бяга по един и същи начин. Само дето са лимитирани оборотите до 4250. Затова максималната скорост е ограничена до 179 км/ч по документация и в действителност. Но все пак JTD е по-нова разработка, съответно трябва да са по-добри Колкото за данъка, моята я регистрирах през Юли т.г. и ми взеха 15 лв в данъчното
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #18
        Ами той за половин година си е толкова данъка на ТД 100.За цяла е 29 лв горе долу.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          snk1 написа:
          колега аз карам 2.4gtd.Колата харчи колкото td 100.Варви много повече от td100.Дали е с клима или не няма разлика нито в разход нито във вървеж.За разлика от 1.9 не пушат заштото двигатела е голчм и не се натоварва.Лошото е че е по скъп за потдръжка от страна на ролки по аксесоарният ремък.Данака е точно 100 лв.Моита е 1999година.Ако караш бързо и натискаш по светофарите си за 2.4.Ако караш бавно и се возиш повече сам без товар си вземи спокоино 1.9.Това е мои савет а избора е твои .УСПЕХ
          Това сигурно ти е първия данък от както имаш колата.Кой месец го плати февруари или март.Ако си го платил през тези месеци нормално е да е 100 лв защото не плащаш за цяла година. :D
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #20
            2,4JTD е мотора, нямам никакви забележки, върви много, харчи малко: при 130-140 с климатик ми харчи точно 6/100, при 170-200 ми даде 8/100 с климатик. И както казаха преди мен: търси HLX
            Fiat Marea 130JTD Weekend HLX

            Коментар


              #21
              още един глас за 2.4JTD HLX :D . Аз платих 156лв данък...върви невероятно, има много екстри, харчи колкото TD100

              Коментар


                #22
                Определено 2.4 JTD това е мотора за тази кола (от много глава не боли) Мотора е с означение 185А6.000 и се вгражда в автомобилите от 1999г. до 2003г. Искрено ти пожелавам да се сдобиеш с такъв екземпляр.

                Коментар


                  #23
                  данака съм го платил на 13 март.А за 4250 оборота не съм дигал такива,штото няма криле моята мареа.С2000 оборота 2.4jtd се движи към 120 130.Определено това е мотора за мареа която не вижда баир.Нека колегата с тд100 покара малко 2.4jtd,и ште си промени мнението.Аз бях скиптик за 2.4,но като се качих на тази и си я купих

                  Коментар

                  Working...
                  X