Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване за Фиат Мареа Уикенд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запитване за Фиат Мареа Уикенд

    Преди 4 месеца си купих BMW 318, от известно време много ми харесва Фиат Мареа Уикенд (комбито), ама искам да е дизелов двигател. Преди имах около 2 години Ауди 80, сестра ми имаше за около година Фиат Пунто (и често му светеше една червена лампа с дюза и предърпваше). Пуснал съм обява да си продавам БМВ-то, но се страхувам да не сбъркам.БМВ-то не ми харесва, че гори доста и е с климатик извън града към 8л., в града към 13л. някъде.Колко може да гори Фиата и какъв двигател да е? Мерси предварително!
    Прикачени файлове
    Д.Костадинов

    #2
    Ами щом казваш Марея дизел - тогава да бъде най-добре 2.4ЖТД. Градско при най-лошите градски условия, с климатик и т.н. около 9л/100км.При 1.9ЖТД с около 1 литър надолу - 8л/100км.Това ти го казвам при супер тежки градски условия, при положение, че колата си е наред.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Ами тези 1.9 турбо не са ли хубави, на 2.4 пак е над 100к.с. данъка пак скъп, като на БМВ-то.
      Д.Костадинов

      Коментар


        #4
        вземи си ТД100 тогава, като на Торнадо...на мен бравото с този двг ми гори 8 при нормално каране без клима в града... успех!
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          BEX---GT написа:
          вземи си ТД100 тогава, като на Торнадо...на мен бравото с този двг ми гори 8 при нормално каране без клима в града... успех!
          Хехе на мен не ми гори в момента нищо защото не и наливам аз ама питате ли ме като съм с оставил колата и не я карам аз.Колега и двата мотора са хубави.Единственото което е ,че при JTD електриката е малко повечко и ако започнат ядове е по сложно.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            ми 1.9 жтд...сметни го на тд100 е 31лв данъка на жтд 105 коня 128 май каза 1 колега на 2.4 жтд 130кончета е 160лв....130лв горница ,но ако си намираш по ефтина нафта та дори и само на нафта мисля че за макс 2 месеца при повечко каране си ги спестил...така че данъка да ти е най-малкия проблем и ако зимаш гладай да е хлх просто е с доста добро оборудване и гледай всичко да е там не да са го гепили джамбазите
            Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
            Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
            Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

            Коментар


              #7
              Карам ТD100, но ако сега трябва да вземам Фиат Мареа - дизел, ще търся JTD-мотора. Относно по-големия мотор, както беше писал скоро някой "всичко и е повече" от дисковите спирачки, "конете", данъка . Ако те интересуват повечето екстри, търсиш HLX-варианта.
              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

              Коментар


                #8
                Колега, карам точно Marea Weekend td100, но отскоро. По тази причина имам бегли впечатления за надежност и поддръжка. Но току-що се връщам от 1.3К км "тур" из България и мога да кажа, че впечатленията ми са отлични.На около 280 км направих засичане "пълно-пълно" за разход. Излезе 4.7л/100 км. без ползване на клима и средна скорост прибл. 90км/ч. На градско не съм засичал.Много добра возия, като се има предвид, че собственикът, от който е купена колата, е сложил регулируеми амортисьори Кони (!), които са в момента на "най-твърда" позиция (респ. най-стабилна).За останалите характеристики - пъргавина, скорост и т.н. не смея да говоря, защото със сигурност имаме различни критерии - ти "идваш"от BMW, а аз от Пасат комби, 1.6Д, 87г. с "цели" 54 коня. Разбираш, че за мен 100-те кона на мареата са като ракета.С една дума, за сега съм доволен от избора, който направих, въпреки общобългарския скепсис към "макароните". Дано да е все така ...
                Marea Weekend TD100 ELX '97

                Коментар


                  #9
                  Ел МареАчи написа:
                  Колега, карам точно Marea Weekend td100, но отскоро. По тази причина имам бегли впечатления за надежност и поддръжка. Но току-що се връщам от 1.3К км "тур" из България и мога да кажа, че впечатленията ми са отлични.На около 280 км направих засичане "пълно-пълно" за разход. Излезе 4.7л/100 км. без ползване на клима и средна скорост прибл. 90км/ч. На градско не съм засичал.Много добра возия, като се има предвид, че собственикът, от който е купена колата, е сложил регулируеми амортисьори Кони (!), които са в момента на "най-твърда" позиция (респ. най-стабилна).За останалите характеристики - пъргавина, скорост и т.н. не смея да говоря, защото със сигурност имаме различни критерии - ти "идваш"от BMW, а аз от Пасат комби, 1.6Д, 87г. с "цели" 54 коня. Разбираш, че за мен 100-те кона на мареата са като ракета.С една дума, за сега съм доволен от избора, който направих, въпреки общобългарския скепсис към "макароните". Дано да е все така ...
                  Амортисьорите Кони само отпред ли са и ако можеш да ми кажеш цена ако знаеш.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    И 4-те амортисьора са Кони. За модела обаче гадая, защото при собственика са останали сервизната книжка на колата и документите за амортисьорите, а самият той не е в Италия в момента.За да стигна до модела, влезнах в сайта на Кони и оттам стигнах до възможните варианти за Marea Weekend td100:http://www.koni.com/index.php?id=254.Регулируеми са само от модела 8741-1369Sport, които според сайта на Руди 96 http://www.rudy96.com/pricelist/KONI...сьор-KONI 8741 1369SPORT бр 321.19 лв.Възможно е да греша, защото талянецът ги е слагал доста отдавна и може да са от различен модел, отпаднал от производство.Категоричен отговор ще има след като/ако получа обещаните документи.Аз самият съм назад с материала за амортисьорите и подчертавам, че само с "акъл" не ста’а...
                    Marea Weekend TD100 ELX '97

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря ви за консуптациите, ами как е с подръжката? Знам че колите след 1996 са пълни с електроника и датчици, често ли дефектират?
                      Д.Костадинов

                      Коментар


                        #12
                        Ел МареАчи написа:
                        И 4-те амортисьора са Кони. За модела обаче гадая, защото при собственика са останали сервизната книжка на колата и документите за амортисьорите, а самият той не е в Италия в момента.За да стигна до модела, влезнах в сайта на Кони и оттам стигнах до възможните варианти за Marea Weekend td100:http://www.koni.com/index.php?id=254.Регулируеми са само от модела 8741-1369Sport, които според сайта на Руди 96 http://www.rudy96.com/pricelist/KONI...сьор-KONI 8741 1369SPORT бр 321.19 лв.Възможно е да греша, защото талянецът ги е слагал доста отдавна и може да са от различен модел, отпаднал от производство.Категоричен отговор ще има след като/ако получа обещаните документи.Аз самият съм назад с материала за амортисьорите и подчертавам, че само с "акъл" не ста’а...
                        Мерси за инфото много пари са тези амортисьори.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          dimkostadinov написа:
                          Благодаря ви за консуптациите, ами как е с подръжката? Знам че колите след 1996 са пълни с електроника и датчици, често ли дефектират?
                          ми имаше 1 разискване по тая тема с електрониката и доста колеги казаха че тва електрониката си е по здраво и от механиката ,но си има и дефекти виждал съм да се оплакват от бош дето слагат из колата някой работи,но си е до късмет.
                          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                          Коментар


                            #14
                            колега аз карам 2.4gtd.Колата харчи колкото td 100.Варви много повече от td100.Дали е с клима или не няма разлика нито в разход нито във вървеж.За разлика от 1.9 не пушат заштото двигатела е голчм и не се натоварва.Лошото е че е по скъп за потдръжка от страна на ролки по аксесоарният ремък.Данака е точно 100 лв.Моита е 1999година.Ако караш бързо и натискаш по светофарите си за 2.4.Ако караш бавно и се возиш повече сам без товар си вземи спокоино 1.9.Това е мои савет а избора е твои .УСПЕХ

                            Коментар


                              #15
                              snk1 написа:
                              колега аз карам 2.4gtd.Колата харчи колкото td 100.Варви много повече от td100.Дали е с клима или не няма разлика нито в разход нито във вървеж.За разлика от 1.9 не пушат заштото двигатела е голчм и не се натоварва.Лошото е че е по скъп за потдръжка от страна на ролки по аксесоарният ремък.Данака е точно 100 лв.Моита е 1999година.Ако караш бързо и натискаш по светофарите си за 2.4.Ако караш бавно и се возиш повече сам без товар си вземи спокоино 1.9.Това е мои савет а избора е твои .УСПЕХ
                              Ako na 2,4 данъка е 100 лв. то на 1,9 трябва да е 5 лв.И бележки да ми снимаш и каквото да правиш по закон данъка на 2,4 не е толкова.Ето смятай сам http://danacite.netinfo.bg/Calc6/index.html
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X