Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за Fiat Punto 1.9d

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за Fiat Punto 1.9d

    Здравейте колегиОт днес съм горд собственик на Fiat Punto 1.9d 2003g. Супер доволен съм от нея като динамика (въпреки че е без турбо) и возия. Имам въпрос -в момента колата е с масло BP Visco5000 на 6000км. от предишния собственик(BG) време ли е да го сменя и кое ще е най-подходящото масло.Прочетох много от форума и съм объркан засега съм се спрял на Selenia WR 5w40.Благодаря предварително :D
    Fiat Punto MK2 1.9d

    #2
    Re: Масло за Fiat Punto 1.9d

    bratoka написа:
    Здравейте колегиОт днес съм горд собственик на Fiat Punto 1.9d 2003g. Супер доволен съм от нея като динамика (въпреки че е без турбо) и возия. Имам въпрос -в момента колата е с масло BP Visco5000 на 6000км. от предишния собственик(BG) време ли е да го сменя и кое ще е най-подходящото масло.Прочетох много от форума и съм объркан засега съм се спрял на Selenia WR 5w40.Благодаря предварително :D
    Здравей bratoka,добре дошъл във форума, честито за новата придобивка и сполучлив избор! Аз имах такова Пунто, до преди две седмици, продадох го поради покупката на нова кола.Visco5000 не е лошо масло и е подходящо за сезона, колкото до Selenia WR 5w40 в книжката на колата си пише,че е за много ниски температури.Аз не бих сложил сега от него, също имай предвид, че това масло е полусинтетично.В момента можеш да сложиш каквото и да е полусинтетично масло 10W-40, препоръчително за дизел.Успех!ПС...Също горещо ти препоръчвам този Аджип:http://www.balkan-agip.com/articlede...етичния 5W-40 вече става да го сложиш, но е скъпичък за съжаление!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      За кой Agip става въпрос за този ли SINT 2000 TURBO DIESEL 10W/40 SYNTHETIC BASE?Четох и аз ,че Фиат спират да препоръват Селениа ,а и те си смениха опаковките от метални на пластмасови.Какви са цените на този Agip защото мисля да го пробвам следващия път не ,че със Селениата имам проблеми.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        За кой Agip става въпрос за този ли SINT 2000 TURBO DIESEL 10W/40 SYNTHETIC BASE?Четох и аз ,че Фиат спират да препоръват Селениа ,а и те си смениха опаковките от метални на пластмасови.Какви са цените на този Agip защото мисля да го пробвам следващия път не ,че със Селениата имам проблеми.
        .Защото продадоха SELENIA, пак се "връзват" с AGIP както в миналото, то и сега на Ферарито F1 има лепенка AGIP. И 10W-40 и 5W-40 са много добри масла, за цените не мога да кажа, но доста ги увеличиха.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Благодаря за инфото дали ще е до 15 лв. за литър?
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            Благодаря за инфото дали ще е до 15 лв. за литър?
            Утре ще им звънна...за пълната синтетика и полусинтетиката.
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              И аз препоръчвам AGIP Имат пълна синтетика за Common Rail двигатели - 5W40 Цената е малко солена - ~ 25лв./л. Но със сигурност си заслужава :D AGIP сложих в кутията и в момента все едно нямам скорости - сами влизат
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Купил съм 5/40 пълна синтетика утре сутринта съм записан в сервиз да сменям маслотоhttp://www.motobul.com/bg/products_c...оздрави на всички от Англия !
                A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                Punto Sporting 1.9JTD 2003
                ex. Fiat Marea TD100 1998

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  За кой Agip става въпрос за този ли SINT 2000 TURBO DIESEL 10W/40 SYNTHETIC BASE?Четох и аз ,че Фиат спират да препоръват Селениа ,а и те си смениха опаковките от метални на пластмасови.Какви са цените на този Agip защото мисля да го пробвам следващия път не ,че със Селениата имам проблеми.
                  Намерих го във В.Търново Agip SINT 2000 TURBO DIESEL 10W/40 SYNTHETIC BASE 16 лв.литър.Туба от 4 литра е 60 лв. излиза по 15 лв.литъра.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X