Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като пусна климатика и почва да пуши!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Като пусна климатика и почва да пуши!

    Ако можете да дадете малко акъл от какво се получава това.Като включа климатика,почва едно пушене отзад,другите шофьори почват да ме гледат едно особено такова,да тичат ли с пожарогасителите.Може ли филтри да са причината и като се включи климатика,респективно бързата скорост на перката,това да влияе на горивната смес.Всички филтри са сменяни преди около 6500 км.Или дюзи да са за чистене вече.Моля за помощ!Колата е от подписа-ТД100.А и като съм с климатик,много коне падат,поне 20 умират.
    Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
    FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

    #2
    Предполагам, че пушека, който излиза като натиснеш копчето на климатика е черен?Най вероятно дебитомера ти е за смяна или много замърсен.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Re: Като пусна климатика и почва да пуши!

      Dulgiq написа:
      Ако можете да дадете малко акъл от какво се получава това.Като включа климатика,почва едно пушене отзад,другите шофьори почват да ме гледат едно особено такова,да тичат ли с пожарогасителите.Може ли филтри да са причината и като се включи климатика,респективно бързата скорост на перката,това да влияе на горивната смес.Всички филтри са сменяни преди около 6500 км.Или дюзи да са за чистене вече.Моля за помощ!Колата е от подписа-ТД100.А и като съм с климатик,много коне падат,поне 20 умират.
      Все едно си писал за моята кола, но при мен всички филтри са ок. Винаги го прави тоя номер и само когато е с климатик.Направи ми впечатление като карам градско, че този проблем го има при доста ТД 100.

      Коментар


        #4
        Да,черен е пушека,да не би да има някакъв компенсатор,като се включат повече консуматори.Иначе оборотите са си о.к.А дебитомера как се чисти,със спрей ли или механично?
        Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
        FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

        Коментар


          #5
          Dulgiq написа:
          Да,черен е пушека,да не би да има някакъв компенсатор,като се включат повече консуматори.Иначе оборотите са си о.к.А дебитомера как се чисти,със спрей ли или механично?
          Моят е почистен преди месец и няма ефект. Съмняваме, че не бачка, амаааа... Като взех колата ходих в сервиза на hit-ko в Ямбол и се оказа, че буксата беше откачена. След като го свързаха не усетих някаква разлика.

          Коментар


            #6
            Ще сменя филтрите и ще почистя дюзите и ще видя как ще се държи.А и разхода ми се покачи.Може би трябва да мина радиаторите на пароструйката.Ще го мисля и ще пиша какво е станало.
            Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
            FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

            Коментар


              #7
              Пропуснах да кажа, че при мен пуши само при потегляне от спряло положение т.е. включваш първа тръгваш и излиза облаче дим и повече не пуши.

              Коментар


                #8
                BO написа:
                Предполагам, че пушека, който излиза като натиснеш копчето на климатика е черен?Най вероятно дебитомера ти е за смяна или много замърсен.
                При Брава 1.9D има ли дебитомер и къде се намира?
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  Няма дебитомер при атмосферните дизели, е в Пунтото-II което карах до скоро(също 1.9 атмосферен дизел, но двигателя няма нищо общо с твоя) имаше нещо като пародия на дебитомер на възд.филтър.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    имаше нещо като пародия на дебитомер на възд.филтър.[/quote]А това нещо дали се разваля или запушва?(сменя ли се или се почиства)
                    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                    Коментар

                    Working...
                    X