Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси?

    Нормално ли е при запалване да пуши яко от ауспуха? Двигателя е JTD 105 к.с.. Само при палене изпушва яко и става гадна картинка. Дима е светъл на цвят. Нафтата е от Лук Ойл за 20 лева и от ОМВ скъпия дизел за 60 лв + добавка ДиноТаб След първите 4-5 секунди дима не се появява повече освен ако я изръчкам яко на 2ра или на 1ва скорост (в движение естествено). Също една подгревна свещ е за смяна ако това има значение.Също да ви попитам - на Браво (не знам дали различните години са им различни циферблатите на температурния датчик) къде е нормално да седи стрелката и къде е нормално да се включи перката? При мен седи на 2 мм под тази бяла чертичка, която съм посочил с червено на снимката:Нормално ли е? До тогава не се включва никаква перка, но след като мине над тази бяла чертичка (по-широката по средата на целия циферблат) се включва доста шумна перка... Съвет? Дали е нормално? Днес се включи няколко пъти, като беше в задръстване и беше жега, а аз бях пуснал климатроника.И последен въпрос: интересува ме какво ви е мнението за Александър Ауто? Бях изключително доволен, но след това отидох при Бобо и той ми каза друго за двигателя ми, че няма проблем, за който споменаваха в АА. При Бобо един приятел си прави Алфата и е доволен, също на мен ми изглежда човек с опит. Ако може да ми кажете къде правите диагностики като тази: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17637 и къде да отида да ми направят подобна?

    #2
    Моята е ТД 100 и перката ми работи по същия начин като при теб. За АА не знам - прегледай раздела сервизи и магазини - има доста коментари. Май не са от най- читавите и те ...

    Коментар


      #3
      Диагностики като тази прави Бобо - ти си бил вече при него, отиди пак за да я включи и да я провери.
      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
      www.fiat-bg.org/forum

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          Въобще не е нормално да изпушва колата като я запалиш или след това.Особено син пушек. Има варианти за черен, ама син не е на добре въобще.За стрелката ако всичко е наред, не трябва да се помества от средата.Първа степен се включва около средата. Втора степен не мога да ти кажа къде се включва по простата причина, че ако не съм включвал климатика никога не съм я чувал да се включва втора степен (никога стрелката ми не мърда от точно средата).А и това за средата е много относително, защото както се сещаш, средата при мен е точно 88 градуса (реално би трябвало да е 90 градуса). При теб последната точка преди средата може да бъде 90 градуса. Без да се закачи да се види си е само гадаене.Относно АА имам много позитивни, така и крайно негативни мнения за тях (от личен опит). За някой неща стават, за други бягай надалеч.Ами това е според мен...
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар

          Working...
          X