Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е компанията произвеждаща двигателите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Коя е компанията произвеждаща двигателите?

    www.fptpowertrain.comНовосъздадена компания (в групата), доколкото ми е известно, тя вече е нагърбена с производството на двигатели за групата и не само.Има много информация, как до някъде голяма част не само от комерсиалните двигатели (за леки автомобили), а и от тези за тежката индустрия (рейсове, камиони и т.н.) се оборудват именно с двигатели на Фиат. Това е много добра информация.Надявам се ще бъде интересно за някой от вас.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Re: Коя е компанията произвеждаща двигателите?

    BO написа:
    www.fptpowertrain.comНовосъздадена компания, доколкото ми е известно, тя вече е нагърбена с производството на двигатели за групата и не само.Надявам се ще бъде интересно за някой от вас
    Не знам дали е нова, или се преструктурират капитали на Фиат Груп, но доколкото знам, Фиат се слави като един от най-добрите производители на дизелови двигатели за МАРИНАТА. А също на тракторни двигатели (NEWHOLLAND) и двигатели на пътно-строителна техника.В австрийското предприятие "Щаер", държат повече от 60% от капитала.Доста "Брави" и "Панди" са произведени там, даже има с доста екзотични дизелови двигатели, за които не сме и чували тук.На старата ми "Брава" и "Регата" в "типеншайна" им пишеше "Фиат-Щаер"! То си е написано.....Born in March 2005, Fiat Powertrain Technologies is the Sector of the Fiat Group that includes all the Powertrain activities of: Fiat Auto (Fiat Powertrain) Iveco (Iveco Motors) Fiat Research Center and Elasis With its annual output of around 2.8 million engines and 2.1 million transmissions, FPT is one of the most significant players in the automotive sector on a worldwide basis. The technological excellence of FPT powertrains is ensured by the activities of Powertrain Research & Technology. Almost 3,000 highly skilled technicians are dedicated to the development and engineering of innovative technologies for new generation powertrains; their work is focused on the development of clean and efficient engines, with the aiming of at the reduction of engine and vehicle emission and fuel consumption, anticipating the introduction of increasingly stringent emission legislation. The quality and reliability of this great effort are confirmed by more than 40 patents filed each year.Thanks to an extremely wide range of products and applications, FPT can satisfy almost any powertrain request, ensuring performance, reliability and efficiency to its Customers.. А извън групата от няколко години произвеждат дизелови двигатели и скорости за GM и СУЗУКИ моторс.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар

    Working...
    X