Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо пуши при превключване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо пуши при превключване

    Здравейте отново! Направи ми впечатление, че като превклучвам от 3-та на 4-та в по-високи обороти над 2 500,ми изкарва дим отзад и мирише на нафта. Мисля , че цветът на дима е черен. Нормално ли е? Иначе на място като я държа на високи се държи добре и не дими!

    #2
    Re: Защо пуши при превклучване

    Ka3BaM написа:
    Здравейте отново! Направи ми впечатление, че като превклучвам от 3-та на 4-та в по-високи обороти над 2 500,ми изкарва дим отзад и мирише на нафта. Мисля , че цветът на дима е черен. Нормално ли е? Иначе на място като я държа на високи се държи добре и не дими!
    Къде мирише на нафта вътре в купето или отзад от ауспуха ли?Как успя да го помиришеш слиза от колата след превключването или този който кара зад теб ти каза.Ако е така на какво искаш на мирише освен на нафта.Не вярвам да има проблем пък и тези обороти за дизел са си доста.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Помирисах сам вътре е копето , но и меризмата мисля че знам от къде се образува. Имам две малки дупчици точно след двигатела на изпускателните тръби преди гърнетата. Значи да разбирам, че е нормален този дим ?

      Коментар


        #4
        Повече от нормално
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          Re: Защо пуши при превключване

          незнам защо ти прави така обаче мисля че е от нафтата.Когато докарах Фичо го гледах и непушеше изобщо и при рязко и при нормално подаване на газ е сега един приятел ми вика я и дай малко газ дадох и какво да видя пуши черно вярно е почти се вижда мн малко е но пуши направо незнам какво да правя да сипвах нафта от тираджите да не ме е яд обаче аз сипвам само на ЛукОйл и по някой път на Shell.
          Fiat Punto 2 1.9 Jtd HLX 2001 год. (inlove)
          Vw Golf III Cabrio 1.9 TDI 1996 год.

          http://www.snimka.bg/album.php?album_id=146239

          Коментар


            #6
            И аз така мисля, че е от нафтата. Карал съм с нафта от бензиностанций, карал съм и от тираджий много разлика не виждам. Благодаря на всички!

            Коментар


              #7
              мисля, че е нормално, при мен, като се изреж, като че ли колата разбира и впръсква повече и върви повече, говоря с газ до ламарината - разбира се по малко, рядко и в оптимални условия
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                Добре значи да не се притеснявам. Нали много съм си вманиячен-педант и се си мисля най лошото. Не знам дали е тук мястото, но искам да попитам и за турбото. Един приятел има Брава със същия двигател и ми се струва че работи по-безшумно и от моята. Моето Браво ми издава един шум.... не знам как да го опиша, като свистене. Или по-точно като се едно стар касетофон без филер, как прави като се подава.Мисля,че е от турбото, но шумът е приятен не е дразнещ. Дано всичко да е до педантизъмът и вманиячеността ми !

                Коментар


                  #9
                  Абсолютно нормално е да припушва черно при превключване Дори и нова кола го прави с всякаква нафта Истина е, че някои нафти "пушат" повече, но разликата е малка.Лукойлската пуши, но с нея мотора е най-безшумен и работи много меко
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря, поолекна ми . Много се притеснявам и вдетенявам какво да права такав съм си ....

                    Коментар


                      #11
                      Ако дизела не пуши изобщо - значи нещо не му стига или нафта или въздух. Това са ми го казвали майстори.
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        #12
                        Велосипедите не пушат изобщо.Явно не пътувате нощем и не сте се движили зад автомобил току що закупен за да забележите че и той припушва.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар

                        Working...
                        X