Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD_то взе да ме нервира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD_то взе да ме нервира

    Колата е алфа 146JTD 2000гПроблема е следния:Преди 10 дена закачих колата на диагностика и ми даде 6 грешки (лампата за "проблем в инжекционна-компа" не светеше).грешките бяха като на първата снимка.Изчистих ги и заминах на почивка - преди 5 дена карайки си мощем изведнъж лампата премигна и след 5сек. взе да свети постоянно и колата се спъна до 3500обр - принципно стига до 5500. Гасих, палих и ритах, но нищо не помогна. На сутринта махнах капака на двигателя и презацепих всички куплонзи по инжекционната система и датчици по мотора.Дадох контакт и лампата не угасна - естествено аз се примирих и взеха да я карам така. Интересното е че колата не беше спъната и пак стигаше до 5500 обр. От тогава съм минал 500...600км със светеща лампа. Днес се прибрах и трябваше да мина през много гаден път , симеоново - бояна защото правят околовръстното. Колата падна в 1000 дупки и изведнъж в Павлово лампата изгасна. Сега всичко е ок . Закачих я веднага на диагностика и грешките са пак същите като на снимката.Не ми стана ясно защо светеше тази тъпа лампа.Ако някой има идея нека да си каже. И ако разбира какво значат точно грешките нека сподели.
    Прикачени файлове

    #2
    Ето и малко снимки от параметрите на колата.Ако някой знае кое какво е - да свирка.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      още
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Само да попитам не по темата тази диагностика със Виза Унискан ли е правена
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          ако са излезли така с чипчето,това означава,че датчика е бил махан и после сложен,т.е. все едно да ти изгори датчик и да го сменишако е "действаща" грешка ще ти мига червен удивителен знаккато гледам колко датчика са "махани" може някоя маса да си прави гавра

          Коментар


            #6
            pugsy написа:
            ако са излезли така с чипчето,това означава,че датчика е бил махан и после сложен,т.е. все едно да ти изгори датчик и да го сменишако е "действаща" грешка ще ти мига червен удивителен знаккато гледам колко датчика са "махани" може някоя маса да си прави гавра
            Ами първия път като дам на грешки и ми мига удивителната и пипка. След като ги изчистя веднъж става това от снимката и мигат удивителни в кутийките от дясно. След още едно чистене няма грешка 1...2 дена (това първия път де)
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              разгледай схемата на колата и виж дали случайно масите на датчиците не отиват на 1 място

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                Само да попитам не по темата тази диагностика със Виза Унискан ли е правена
                да точно.Много ми е интересно как мнението ти се появи преди това на pugsy, като го нямаше там преди малко.Явно е бъг на форума.

                Коментар


                  #9

                  Коментар

                  Working...
                  X