Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормална ли е тази температура Фиат Браво 1.9 JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормална ли е тази температура Фиат Браво 1.9 JTD?

    Здравейте колеги!Гложди ме нещо отвътре и исках да се консултирам с някой Въпроса е, че забелязвам от няколко дни температурата да ми се качва съвсем малко над средата (поне така показва уреда).При включен климатик и двете перки въртят, включва си изключва си, няма проблем.Днес покарах малко градско, но забелязах, че температурата се покачи между средата и почти първото деление над средата, отворих капака перка не се беше включила.Нормално ли е това?Какво да правя ако не е, този уикенд заминавам за морето, трябва ли да се притеснявам?Благодаря за отговорите!П.П.Само едно пояснение, между средата и червената зона има 2 деления.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    #2
    не е нормалнои още нещо - при включен климатик перките работят постоянно
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      в тези жеги и аз съм малко над средната чертичка виж сега като са "поразхлади" малко как ще е....
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Ще го наблюдавам, очаквам мнения и от хора с такъв мотор да споделят как е? Благодаря предварително!
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          И при мен е така като тръгна по баирче или задръстване, се качва малко над средата, но като се включи перката се смъква пак към и под средата!Все пак затова са направени червените черти като влезе в тях да се притесняваш!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            колеги, не виждате ли човека е написал : "перката не работеше"и това при температура около и над 100 оСтова не е нормалносъветвам те да посетиш сервиз
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Ето това е мойто показание на температурата.Каквото и да правя, където и да съм, каквито и да са метеорологичните условия, тази стрелка не ми мърда.Познавам я добре и самата стрелка не мърда и 0.3мм (самата стрелка се разцепва на две части от горната дъга на чертичката - както се вижда на снимката) За това казвам, че отклонението на температурата клони към "0".Това всичкото естествено след като смених термостата Ами това е от мен с пример възможно най-точен, който мога да дам.
              Прикачени файлове
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Моята отиде малко под първото деление над средата BO.Иначе през 90% от времето ми стои точно така както ти си показал на снимката!!! Само като пусна климатика и пада малко на първото под средата и после се задържа на средата.
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  #9
                  колеги, според мен - ремонт, който правих преди две седмици, поради същата причина - заминал ти е реостата на първата степен, може би, щом над средата не работи перка, иначе първата степен се включва при малко ПРЕДИ средата - реостата се намира в горния десен ъгъл на радиатора, трябва да свалиш въздухосборника и ще го видиш - 27лв струва сменяш си го и сам
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    #10
                    Всички браво/а ли са с две степени на перката?
                    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                    Коментар


                      #11
                      kkp написа:
                      Всички браво/а ли са с две степени на перката?
                      само тези с климатика дизелите са с две перки, обаче не знам тези без клима дали са с две или една
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Струва ми се, че колегата BEX---GT---TDi ще излезне прав, защото перката я чувам, но само на 2-рата степен...Ще видим, когато разбера 100% ще пиша пак.Лек ден и карайте внимателно!
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          tyson написа:
                          Струва ми се, че колегата BEX---GT---TDi ще излезне прав, защото перката я чувам, но само на 2-рата степен...Ще видим, когато разбера 100% ще пиша пак.Лек ден и карайте внимателно!
                          със сигурност е втората, първата не се чува :D но освен това май се включва и доста късно
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Когато карам с пуснат климатик проблем нямам А и то в това време може ли да се мъчиш да караш без климатик Каквото и да е ще го оправя де, ще пиша пак.Вчера имах консултация с майстор по ГСМ-а, ще видим какво ще излезне но не е нещо сериозно.
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #15
                              tyson написа:
                              Когато карам с пуснат климатик проблем нямам А и то в това време може ли да се мъчиш да караш без климатик Каквото и да е ще го оправя де, ще пиша пак.Вчера имах консултация с майстор по ГСМ-а, ще видим какво ще излезне но не е нещо сериозно.
                              абсолютно същата ситуация беше при мен...
                              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                              e30 forever!

                              Коментар

                              Working...
                              X