Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане: Относно проблем с лампата на подгревните свещи.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане: Относно проблем с лампата на подгревните свещи.

    Имам следния проблем. След като запаля, лампата на подгревните свещи светва и изгасва след около 5 секунди. Същото прави и CODE лампичката, но тя светва и изгасва веднага. Сменил съм всички свещи преди няколко дни. Проверих и мостовите кабели между свещите. Всичко изглежда да е ОК. Вече започвам да си мисля, че има някакъв проблем със блокчето за управление на свещите. Онова което се намира под акумулатора. Това поведение го имаше и преди смяната на свещите и стана причина за подмяната им. Не бих казал, че има проблем с паленето, но все пак това поведение не е нормално.Имате ли някакви идеи от къде може да е проблема.
    FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
    FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

    #2
    Re: Питане: Относно проблем с лампата на подгревните свещи.

    Sve написа:
    Имам следния проблем. След като запаля, лампата на подгревните свещи светва и изгасва след около 5 секунди. Същото прави и CODE лампичката, но тя светва и изгасва веднага. Сменил съм всички свещи преди няколко дни. Проверих и мостовите кабели между свещите. Всичко изглежда да е ОК. Вече започвам да си мисля, че има някакъв проблем със блокчето за управление на свещите. Онова което се намира под акумулатора. Това поведение го имаше и преди смяната на свещите и стана причина за подмяната им. Не бих казал, че има проблем с паленето, но все пак това поведение не е нормално.Имате ли някакви идеи от къде може да е проблема.
    Теоритично една свещ може да изгори след първото подгряване, но е много малко вероятно.Проверили старите свещи?
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      От старите имах една изгоряла. На трети цилиндър. Но Новите са ОК. Вчера отново махах кабелите за да ги проверя. До колкото знам, при изгоряла свещ лампата трябва да мига известно време и след това да изгасне, а моята не мига.
      FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
      FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

      Коментар

      Working...
      X