Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация - турбо - надуване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация - турбо - надуване?

    Колеги, като правих замерване на ЖТД-то изникна един въпрос, който искам да го отнеса към вас.Значи компютъра отчита баро-налягане от порядъка на 950mBar.Това означава атмосферното налягане където съм. Мисля, че някъде толкова приблизително трябва да бъде налягането, което ни се упражнява - също така и на двигателя.При това положение също МАР сензора отчита приблизително същото налягане в смукателния колектор.Значи въпроса ми е колко би трябвало да отчита, ако приема, че турбината мисля, че трабваше да надува с около 0.8атм?Според мен, ама не съм сигурен и за това ви питам, МАР сензора трябва да отчете атмосферното налягане+надува от турбината. Тоест 0.95атм+0.8атм=1.75атм или с други думи 1750mBar.Дали съм прав, защото мисля да тествам колата в движение с максимален надув. Дали да очаквам тази стойност от МАР сензора?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Абе аз да питам - това 0,8 надув на турбината чете ли го някъде, защото на алфата ми е точно толкова и се чудех дали не се е скапала.

    Коментар


      #3
      1115 написа:
      Абе аз да питам - това 0,8 надув на турбината чете ли го някъде, защото на алфата ми е точно толкова и се чудех дали не се е скапала.
      До колкото съм търсил и намирал, толкова трябва да е надува на 1.9ЖТД-то.Ако някой има друго мнение да казва...
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Това намерих засега.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Естествено, че атмосферното не се отчита. Какъв би бил вариантът да се кара колата при абсолютно налягане 0 атм . Затова и се казва ’надув’ или ’налягане НА ТУРБИНАТА’С чип съм чувал, че тези двигатели вдигали до 1.1-1.2 някъде
          _______
          146 JTD

          Коментар


            #6
            Ами аз я чипосах мойта и ще го мерна това, ама как ще дигне повече като уестгейта и е механичен?Освен ако буста не се управлява през ЕГР клапана. Това ми го каза Еньо - да не си помислите, че съм мноооо умен.

            Коментар


              #7
              1115 написа:
              Ами аз я чипосах мойта и ще го мерна това, ама как ще дигне повече като уестгейта и е механичен?Освен ако буста не се управлява през ЕГР клапана. Това ми го каза Еньо - да не си помислите, че съм мноооо умен.
              Не е механичен.Тоест самия гейт си е механичен но се управлява от соленоид, който се управлява от ЕКУ-то.Кака така иначе само с програмиране на ЕКУ-то би се повишило налягането, ако гейта не се управлява от нещо...
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Eми даде - аз за това говоря.Интересно, че и на двете JTD_та които съм имал, гейта е механичен и се управлява от налягането - ти сигурен ли си че при теб е със соленоид?

                Коментар


                  #9
                  Предполагам Бобо ти е сложил чипа От едно момче с 145-ца със същия двигател и чипче знам, че налягането се вдига леко. Явно си има регулиране от ЕГР-то
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    #10
                    1115 написа:
                    ..Интересно, че и на двете JTD_та които съм имал, гейта е механичен и се управлява от налягането - ти сигурен ли си че при теб е със соленоид?
                    Съжалявам, че съм те заблудил.Объркал съм двата двигателя.На Бравата ЖТД-то си е пневматичен гейта, а при Стилото е със соленоид.Още веднъж се извинявам, че в предишния пост съм те объркал може би.. Но пак се връщам на въпроса, който поставих в началото на темата. Дали има някой, който знае и може да помогне...
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар

                    Working...
                    X