Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

маркуч на картерните газове - ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    маркуч на картерните газове - ТД100

    Здравейте отново, колеги, днес бях на сервиза, за да си сменя въпросния маркуч, но се оказа, че е профилиран и има нужда от оригинала...хубаво, на стамболийски не могат да го намерят, не знаят как изглежда, аз също,в александър ауто намерих един на 80лв и 25раб дни поръчка самата смяна е към 40-50лв, та търся други варианти, маркучът е цепнат в горния край и се чудя, има ли някакъв начин да го залепя или нещо такова, лошото е, че не може да се издърпа, защото точно преди пукнатиана има извивка и не може да се придърпа, да се скъси та сега се чууудя ако имате някакви идеи, споделете, каквото и да е....
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Не се сещам кой точно е тоя маркуч, но ако имаш достъп до цепнатината, опитай да зачистиш със шкурка и спирт, удряш една лепенка от гума с Loctite406 може и SuperBOND и после бандажираш със самовулканизиращ се изолирбанд. Абе, акъл е лесно да дадеш, но дали местото позволява пипане.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #3
      за пипане е доста гадничко, защото е точно при дюзите и маркучетата за връщащата нафта, но и аз мисля в тази насока, просто 150лв за един маркуч ми се струват ХиПеР много и нямам желание да ги давам, пък и най-лошото е чакането и дали ще е само 25 дена, а да не говорим дали ще улучат маркуча, мнооого рисковано, ще се опитам да си го направя както са ни учили по "Ръчен труд"
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        BEX---GT---TDi написа:
        за пипане е доста гадничко, защото е точно при дюзите и маркучетата за връщащата нафта, но и аз мисля в тази насока, просто 150лв за един маркуч ми се струват ХиПеР много и нямам желание да ги давам, пък и най-лошото е чакането и дали ще е само 25 дена, а да не говорим дали ще улучат маркуча, мнооого рисковано, ще се опитам да си го направя както са ни учили по "Ръчен труд"
        Mагазин "Vladi’s", ж.к. "Красна поляна", бул."Възкресение" 17 (между прелеза и бул."К.Величков")822 70 730889 28 19 32Обади се на GSM-a, защото мисля, че на него отговаря мъжа, който ги разбира нещата. В този магазин има много гумени съединения и може да измислят нещо. Бих минал заради теб да питам, че ми се пада леко на път за вкъщи, но утре ще бързам да се прибера след работа, че има работа, а петък няма да съм в София.П.С. Все пак ако имам време утре ще мина да питам за този маркуч. Дори мога да им го покажа на моята кола и след това да им кажа, че ще им се обадиш ти и ако измислят нещо да отидеш да си го вземеш.

        Коментар


          #5
          Благодаря много, колега Доофиат, ще се обадя, обаче, лошото е, че не зная как изглежда този маркуч, а и е толкова набит между всмукателния колектор, дюзите и блока, че не може да се види, единствено на дебелина, а майстора ми каза, че имал около 4-5 чупки, профилирани такива. но ще се обадя де, той човека може да разбира, пък и на място може да отида още днес....още веднъж, благодаря много е, вече посетих човека, той веднага намери за кой маркуч става на въпрос, което нито на стамболийски нито алекс ауто направиха, обаче, проблема беше, че никога не е бил внасян... и си оставих телефона, човека каза, че имал познати и ще го потърси, та стискайте палци, ако не по морги ще се ровя, НО най-интересното, което ми каза, беше, че с този проблем, колата не работи качествено и била по-спъната дано успея да го оправя.....
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Колега, извинявай, но не можах вчера да мина през магазина - нямах никакво време

            Коментар


              #7
              е, няма проблеми, естествено, то и на мен не ми е далеч, вчера минах, ама го нямаха, дано измисли нещо пича, изглеждаше свестен :D и бая разбираше от работата сипп а междудругото си спомням, че ти си търсеше гумената круша преди гор. филтър - там я имаше - 17лв е.. пп2 оффф нито във вантотрейд нито в аутоиталиа.... на едното място 109лв - 14дни, на другото 45лв - 2 месеца вече имам чувството, че карам няква екзотика
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                Ами аз от там я взех тази гумена круша :D П.С. Nino ми показа това място, но сигурно го е забравил щом не ти е писал по-рано

                Коментар


                  #9
                  Колеги, намерих си маркуча и съм хипер щастлив :D първо - никъде го нямастамболийски - поръчка, не знаят кой е маркучаалександър ауто - беше 57, ама с доставка - 80 - 25 раб. дни изчакванеАуто италиа - 109лв - 10 раб. дниВантотрейд - 45лв - и 2 месеца доставкааутоплюс - нямат такиваобадих се на един приятел и той знае един магазин, но и там го няма, но го препращат към друг магазин, където вчера му казали - 50-тина лева и 10тина дни доставка, и днес реших да отида и да го поръчвам....първо мнооогоо време го търсих, но не ми е познат квартала....влизам, питам, човека огледа колата, намери въпросния маркуч по каталог, обажда се в Италия и там го няма нещо се скри зад рафтовете и след малко носи некъв маркуч и аз Да-Да - давам заето, викам взимам го, (да не говоря, че на някои места ми го показват с разклонение, на други без, накрая - С разклонения е, сега си изничах и го проследих), човека погледна колата и беше сигурен, че е този, но каза, че ако има проблем - ще го приеме обратно и сега - цената - 29лв та така, в италия го няма, но в кв. "Бели брези" е налице :D благодаря ви на всички за помощта!!!въпросният магазин е в блок №2 в кв. "Бели брези", точно до бул. Гоце Делчев - много е зареден, само за италиански автомобили...Поздрави, колеги и още веднъж, Благодаря за помощта!!!
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар

                  Working...
                  X