Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1,9 атмосферен дизел - проблем с катализатора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1,9 атмосферен дизел - проблем с катализатора?

    Колега polyank, добре дошъл във форума, надявам се да ти е полезен, НО опиши какъв ти е проблема, за да може да ти се помогне! Тука не хвърляме боб все пак... Иначе темата ще бъде изтрита! Освен това прочети правилата на форума и се съобразявай с тях: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16824Поздрави kiro_of_the_day
    FIAT BRAVA 1.9 SX

    #2
    И ся кво?
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      И аз това се чудя!? Аман от неадекватни теми
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Аз ли не виждам или текста от темата изобщо го няма.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Аз ли не виждам или текста от темата изобщо го няма.
          Много добре си виждаш даже! Иначе нямаше да си там където си в момента!
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Колеги, за пръв път се обръщам към форум, така че сигурно съм допуснал някоя грешка. Проблема с фиатчето ми е, че няма мощност, когато се опитвам да го настъпя по баир. Слабичко е и когато работи климатика.Не мисля ,че това са възможностите на колата ми.Съединителя е добре,налягането в цилиндрите-също,такаче остава само лоша проходимост на изгорелите газове.Ако някой е имал същия проблем го моля за мнение по въпроса.Аз лично мисля,че проблема е в запушен(не напълно) катализатор.Да го махна ли?(Фиат Брава 1,9 чист дизел 65 коня)
            FIAT BRAVA 1.9 SX

            Коментар


              #7
              polyank написа:
              Колеги, за пръв път се обръщам към форум, така че сигурно съм допуснал някоя грешка. Проблема с фиатчето ми е, че няма мощност, когато се опитвам да го настъпя по баир. Слабичко е и когато работи климатика.Не мисля ,че това са възможностите на колата ми.Съединителя е добре,налягането в цилиндрите-също,такаче остава само лоша проходимост на изгорелите газове.Ако някой е имал същия проблем го моля за мнение по въпроса.Аз лично мисля,че проблема е в запушен(не напълно) катализатор.Да го махна ли?(Фиат Брава 1,9 чист дизел 65 коня)
              Ами да ти кажа това са му възможностите на този двигател. Като си пуснеш и климатика и като си видиш баира сам забелязваш какво става.Не търси проблема някъде другаде а просто свиквай с динамиката - това е решението.При мен да кажа, че е същото с Пунтото, нищо, че е 70к.с. и с турбо, ама като пусна климатика и види баир и ако има още 2-3 човека в колата и ....
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Колега polyank, аз имах Брава 1.9d и потвърждавам, че толкова си може, тромавичка е.Отделно, че нещо и беше "стисната" и почти не пушеше.160 км/ч ги развиваше, но динамиката не беше силната и страна.За сметка на това този двигател е доста здрав и определено няма да ти създава проблеми при експлоатацията.Съмняваме да постигнеш "изключителна" динамика след махането на катализатора, но ако все пак решиш да го разкараш май вече се правят някакви универсални на сносни цени /ако евентуално има проблеми при ГТП/.И последно... "чист дизел" е "друга бира", колата ти е с атмосферен дизелов двигател. По тази причина ще си позволя да редактирам заглавието на темата ти.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за мненията,но все пак никой не каза дали си е махнал катализатора и има ли ефект някакъв?Като се замисля, дали да не сменя въздушния филтър с някакъв друг модел.Имате ли някакви предложения?
                  FIAT BRAVA 1.9 SX

                  Коментар


                    #10
                    пич толкова си може колата аз също имам браво 1,9 атмосферен дизел и толкова си върви като види баир и се мъчи това е моя съвет е сменяи си по често въздушния и особенно горивния филтър че с тия л...на дето си караме колите нямаш си на идея какво става във филтъра а също така може да си изчистиш цедките на покачащата в резервоара там пък кви мизерий има не е истина това е аре успех с колата

                    Коментар

                    Working...
                    X