Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 JTD-подгряващи свещи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9 JTD-подгряващи свещи?

    Здравейте колеги-имам едно питане за този мотор-значи понякога когато паля(пали перфектно)почва да ми мига лампата за подгряващите свещи-мисля си ,че в тази жега те не се задействат изобщо-но защо е това премигване на лампата ?Благодаря предварително колеги!
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    #2
    Щом премигват значи има някакъв проблем. В жегата се включват сигурно за кратко време ... но дори и да не се включват им се прави диагностика. При мен също така премигваше и балеше без проблем - никаква разлика отпреди да започне да мига.След като смених една свещ спря да мига

    Коментар


      #3
      Re: 1.9 JTD-подгряващи свещи?

      puntotras написа:
      Здравейте колеги-имам едно питане за този мотор-значи понякога когато паля(пали перфектно)почва да ми мига лампата за подгряващите свещи-мисля си ,че в тази жега те не се задействат изобщо-но защо е това премигване на лампата ?Благодаря предварително колеги!
      Имаш изгоряла подгряваща свещ.

      Коментар


        #4
        И аз си мисля,че някоя свещ е дала фира-затова ще ги сменя всичките та да им дойде акъла :D
        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

        Коментар


          #5
          puntotras написа:
          И аз си мисля,че някоя свещ е дала фира-затова ще ги сменя всичките та да им дойде акъла :D
          А така, бой по каската докато е още овреме Дано да е лесно стигането до тях че понякога това е драма по-голяма от цената на свещите
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Ми не са никак лесни за достъп тея свещи, но не виждам смисъл да се сменят всички. То ще си покаже коя е изгоряла
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              trustworthy написа:
              Ми не са никак лесни за достъп тея свещи, но не виждам смисъл да се сменят всички. То ще си покаже коя е изгоряла
              Ми ако са оригиналните, нали и останалите 3 са на същата възраст...Вероятността и те последват дефектната в сравнително близко време не е малка.Аз лично когато сменям свещи, винаги сменям комплект.Особено когато достъпа до тях е сурав и курав
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                1. Винаги ги сменяй на студен двигател, че може да скусаш някоя.2. Много е кофти достъпа, но пък и свещите са доста скъпи (оригиналните). Веднъж ми изгоря една и си купих някви от 11лв. Още не са изгоряли. Взех си и много полезен инсрумент обаче

                Коментар


                  #9
                  Esper написа:
                  ...Ми ако са оригиналните, нали и останалите 3 са на същата възраст...Вероятността и те последват дефектната в сравнително близко време не е малка.Аз лично когато сменям свещи, винаги сменям комплект.Особено когато достъпа до тях е сурав и курав
                  и аз сменям комплект свещи..ама .на бензиновите коли. Колегата 1115 спомена, че цените не са от най-ниските. Иначе на 200к+ км е добре да се смени и горивната помпа високо налагане, че може да направи проблем... а тая е от евтините и нова е към 2500 лв Друг важен момент е този, пак който спомена колегата 1115 - смяната да се извършва само на студен двигател. Една скъсана подгр. свещ може да доведе до отваряне на главата Аз не бих рискувал подобна процедура заради работеща (макар и на години свещ)
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички за отговорите колеги :D .Найстина достъпа не е лесен,но не невъзможен-особенно с такова оръжие което е показал колегата по-горе-направо му завиждам-истинско съкровище!Ще си направя и аз такъв в най-скоро време и ще ги сменя всичките да ми е мирна главата зимата.
                    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                    Коментар

                    Working...
                    X