Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо пуши при ниски обороти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо пуши при ниски обороти?

    Тази вечер забелязах, че колата пуши черно на ниски обороти - около 1300.Бях включил на трета по един байр (колата иначе върви добре) и при 1300 об. забелязах, че пуши. Но при по-високи обороти над 1500, няма никакво пропушване, дори и при 3500 об. Аз си го обяснявам с липса на въздух в ниските обороти и предполагам, че проблема е в дебитомера.Какво е вашето мнение?

    #2
    На трета по баир с тези обороти тормозиш леко мотора... Мисля, че папа повече нафта в този момент и затова пуши повече!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      На трета по баир с тези обороти тормозиш леко мотора... Мисля, че папа повече нафта в този момент и затова пуши повече!
      Да така е, тормозя го, но исках да видя дали ще набере нагоре и успя да ускори нагоре за към Бонсови поляни.

      Коментар


        #4
        Колеги не знам защо пуши на ниски обороти, но преди малко минах 30 км с почистен дебитомер.След работа реших малко да се позанимавам с Фиата и да почистя дебитомера. При ТД 100 е заврян малко повечко, но при добро настроени и желание всичко се постига.Махнах акумулатора, след това поставката му ( да обърна внимание, че трябва да се развият и гайките, които са в кутийката с релетата) и хоп стигнах до тръбата и дебитомера.Беше писано в една тема, че трябва да се развият двете видийки до буксата на дебитомера, но не е така. Няма никаква нужда дори да се вади и буксата. Развиват се двете скоби от двата края на дебитомера и той вече може да се почиства. Почистих пластинката с клечка за уши пъърво с обезмаслител, а след това със спирт. Хвърлих 10 клечки използвани от двете страни. Не забравяйте да почистите и датчика, който е на 3 см от скобата (моя датчик беше доста мръсен).Цялата процедура направих за около час и половина. След почистването на дебитомера и датчика до него съм много приятно изненадан - Брава е много по-пъргава и в ниските и във високите обороти.

        Коментар


          #5
          ето тогава какво ще правя утре а за предишото - 100% както ти го каза Владим - прекалено натоварване на двг-топп а като барникам, нали няма опасност да счупя нещо, всмисъл по самия дебитомер
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            BEX---GT---TDi написа:
            ето тогава какво ще правя утре а за предишото - 100% както ти го каза Владим - прекалено натоварване на двг-топп а като барникам, нали няма опасност да счупя нещо, всмисъл по самия дебитомер
            Няма проблем барникай си! :D Ако имаш някакъв проблем свиркай, че ми прясно още

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Няма проблем барникай си! :D Ако имаш някакъв проблем свиркай, че ми прясно още
              Някаква идея къде се намира дебитомера при Пунто 1,7 ТД?
              Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
              Преди: Браво 1,6 16в SX

              Коментар


                #8
                blato написа:
                doofiat написа:
                Няма проблем барникай си! :D Ако имаш някакъв проблем свиркай, че ми прясно още
                Някаква идея къде се намира дебитомера при Пунто 1,7 ТД?
                Заводски не са слагали Какво му е на Пунто-то, че искаш да търсиш дебитомера?
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Dodo 155 написа:
                  Какво му е на Пунто-то, че искаш да търсиш дебитомера?
                  Аа всичко си му работи ама обичам да човъркам. :D Като прочета нещо трябва веднага да го пробвам и аз
                  Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                  Преди: Браво 1,6 16в SX

                  Коментар


                    #10
                    горният пост ме откърти направо, ама и аз съм таката, най-вероятно утре ще го разчовъркам, ако има проблеми, ще търся помощ тук
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      Днес минах още 70 км с почистения дебитомер и с изминатите снощи 30 км отчетох градски разход 6,98 л/100 км.Спирам да човъркам фиатката вече въпреки, че пак си припушва на първа при потегляне с пуснат климатик, но само докато направи 1500 оборота. Оттам нататък е пушка и дори на 3500 оборота няма припушване :D

                      Коментар


                        #12
                        Да ти кажа май при включен климатик е нормално при мен на клима се държи ужасно, трябва много да натискам газта и пак нито тръгва, попридърпва рядко и пуши доста при настъпване...така че, вече твойта си е идеална, дано се задържи дълго време така а и с този разход си е направо песен
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          Ето и аз днес разглобих дебитомера но още не съм го сглобил, да ви кажа каква я свършихслед като разглобих всичко намерих една дупка в скоростната кутия и се чудя каква е и трябва ли да е там - вижте на снимкатаказаха ми, да чистя дебитомера с ВД40 и сега ще пробвамдано утре колицата ми запали
                          Прикачени файлове
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            Не го пръскай с ВД40!След това иначе става лепило за малкия прах, който минава през филтъра.Най-добре го почисти със спрей за почистване на карбуратори, или такъв за почистване на електронни компоненти.Относно "дупката" на скоростната кутия, това по снимките ми се вижда кожуха на маховика и ако е така е нормално да има този отвор.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Одушник,но предполагам е отвор за белега на маховика.... вярно при старото ми Рено 5d е по-интелигентно направен! Сори, от днес въпросното Рено е при друг собственик, а юнакът се сдоби с CLIO 1.9... КАКТО СЕ КАЗВА ДИЗЕЛ ФОР ЕВЪР!!!!Променям подписа си... то вече нямам и Пунто де, с такси съм!!! Баси, забравил съм как да променя профилът си!Ха-ха-ха..!
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X