Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв трябва да е акумулатора на Мареа 1.9 ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв трябва да е акумулатора на Мареа 1.9 ТД100

    Здравейте от скоро карам мареа тд100 и да чукна на дърво съм много доволен, обаче имам питане за акумулатора колко амперчаса трябва да е и евентуално някаква марка да ме посъветвате защото моя е много стар няма никакви лепенки не може да се разбере какъв е ама и ми се вижда доста малък и като не се кара няколко дена въобще не върти. Благодаря предварително

    #2
    Монбат или Искра поне 62 Ah.Аз лично съм с 75 Ah, Искра.П.С. Акумулатори Старт няма вече - купиха ги Монбат.

    Коментар


      #3
      А по-голям от 75 има ли възможност да събере? Аз се замислям или за Искра или по-скъпия вариант- БОШ гледах сега в аутодата и там я дават с 90 което ми се стори много странно?

      Коментар


        #4
        Strabex написа:
        А по-голям от 75 има ли възможност да събере? Аз се замислям или за Искра или по-скъпия вариант- БОШ гледах сега в аутодата и там я дават с 90 което ми се стори много странно?
        Здравей може и по голям да поставиш,но в багажника.Майтапя се е то това може да ти помогне-http://www.didi94.com/batteries/table_car_b1.htm#fiat
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          По книжка му дават на тоз мотор акумулатор 60Аh. Моят е някакъв на, който пише Фиат и е 70Аh Никога не съм имал проблеми с него, а "очето" му е светило нещо по-различно от зелено само, като съм му доливал вода! Не си струва да се взима по-голям акумулатор според мен, стига разбира се да не се налага при палене да въртиш много на стартер. По-големият акумулатор първо може да не се побере и второ алтернатора ще го зарежда малко по-трудно зимата!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            Монбат или Искра поне 62 Ah.Аз лично съм с 75 Ah, Искра.П.С. Акумулатори Старт няма вече - купиха ги Монбат.
            Май още ги правят, на доста места ги продават.Даже днес видях такъв 44ач-70лв.
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              Мерси много ще е някой 75амперчаса според мен тази тема може да се сложи към важните за дизелите защото не срещнах такава като търсих

              Коментар


                #8
                Strabex написа:
                Мерси много ще е някой 75амперчаса според мен тази тема може да се сложи към важните за дизелите защото не срещнах такава като търсих
                Благодаря за съвета, но няма да се сложи като важна! Защото много ще станат "важните"... пък и от всеки автокаталог на що годе по-читав магазин за акумулатори ще бъдеш консултиран.Гледам, че почти всеки ти говори за капацитета на акумулаторната батерия, но никой (или поне аз не видях) за ПУСКОВ ТОК.... при дизелът е доста важен показател.Какъв трябва да бъде за твоята кола не знам, но попрегледай в download секцията, там има доста информация.Успех!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар

                Working...
                X