Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И пак за диагностика и почистване на дюзите... ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И пак за диагностика и почистване на дюзите... ?

    Колеги... от изписаното така и не разбрах някой супер доволен от дизелджия в София, който би могъл да ми погледне дюзите!? Ако случайно някой скоро е извършвал подобна манипулация, моля нека сподели. Забелязвам, че колата започна да пуши повече напоследък, а откакто съм я взел (две години почти) не съм правил прецизна диагностика нито на помпата, нито на дюзите. Мисля, че сега е момента да ми погледнат дюзите!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Скоро гледах дюзите на моя автомобил по същия повод, бяха добре и писах за това. Самата проверка е проста работа, но искам да ти кажа веднага - това,че ще ти се поизкривят тръбичките е бял кахър (ще си ги оправишн ти защото майсторите, е хее, не им е тая работата). Ще ти сменят маркучетата за обратната нафта, ако не, смени ги сам, защото ще протекат. Смени си тапичката на последния цилиндър, защото и тя е напукана и при вадене, слагане ще протече, но не минавай като мен с инпровизации, купи си истинска, едни и същи са за всички дюзи. И най накрая много важно, добре почистени легла на дефтунгите("паричките"), защото при мен единият цилиндър изтърваше компресия и се наложи да сваляме дюзата отново. Задължително вземи си спрей и след като всичко е готово и запалиш, напръскай в гнездата и гледайте с майстора - майсторлъка. А, то всяко пипане при мен е за това пропушване и си спомням, че при една диагностика ми бяха казали какъв е ъгъла на предварение и си мисля, че и той трябва да се види, да се направи центровка да се вкара в граници. Но аз дюзите изключих, сега ще махна катализатора, а после ще я гледам.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #3
      Аз пак ще посоча тези хора http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16930 и ще кажа, че си струва пътя.Да допълня, че от ходенето ми по дизелджиите разбрах една основна грешка (Николай от Ямбол ми я каза), която правят те - не сменят дефтунгите на дюзите. Тези дефтунги са подложени на високи температури и деформацията при вадене и слагане на дюзите може да доведе до поява на нафта в леглата. Една дефтунга е около 2,50лв. и ги е имало в Косер. Имаше и нещо свързано с температурата при дефтунгите, но който иска да звънне на Николай да го пита.П.С. Аз лично съм си запланувал смяна на всички разпръсквачи до месец (въпреки, че работят) в Ямбол.

      Коментар


        #4
        doofiat написа:
        Аз пак ще посоча тези хора http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16930 и ще кажа, че си струва пътя.Да допълня, че от ходенето ми по дизелджиите разбрах една основна грешка (Николай от Ямбол ми я каза), която правят те - не сменят дефтунгите на дюзите. Тези дефтунги са подложени на високи температури и деформацията при вадене и слагане на дюзите може да доведе до поява на нафта в леглата. Една дефтунга е около 2,50лв. и ги е имало в Косер. Имаше и нещо свързано с температурата при дефтунгите, но който иска да звънне на Николай да го пита.П.С. Аз лично съм си запланувал смяна на всички разпръсквачи до месец (въпреки, че работят) в Ямбол.
        Ми... да ти метна моя мотор в багажника, че да го изремонтират и него?! :P
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          doofiat написа:
          Аз пак ще посоча тези хора http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16930 и ще кажа, че си струва пътя.Да допълня, че от ходенето ми по дизелджиите разбрах една основна грешка (Николай от Ямбол ми я каза), която правят те - не сменят дефтунгите на дюзите. Тези дефтунги са подложени на високи температури и деформацията при вадене и слагане на дюзите може да доведе до поява на нафта в леглата. Една дефтунга е около 2,50лв. и ги е имало в Косер. Имаше и нещо свързано с температурата при дефтунгите, но който иска да звънне на Николай да го пита.П.С. Аз лично съм си запланувал смяна на всички разпръсквачи до месец (въпреки, че работят) в Ямбол.
          Ми... да ти метна моя мотор в багажника, че да го изремонтират и него?! :P
          Ииииии дай ми само дюзите и си готов :D

          Коментар

          Working...
          X