Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сериозни проблеми при Брава ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    какво е това,за какво служи, какво прави колата когато това нещо не е добре, колата е Брава ТД100 96г.????Питам понеже цъка за извесно време преди запалването на двигателя.http://img.data.bg/i.php?show=445011...ледните забелязани от мен симптоми са:1.неравномерна работа на двигателя-лашкане напред-назад.2.постоянно пуши синьо-сив пушек дори когато е на място3.мисля че работи на три цилиндъра.Дюзите и разпръсквачите са почистени преди 100км, с изключение на дюзата с датчика понеже трябва друг ключ.помпата е Lucas, затова искам да питам къде в региона ми(Габрово, Дряново, Севлиево, Трявна, Търново) мога да си направя компютърна диагностика??Намерих сервиз на фиат във търново-имате ли някъква информация за качеството на обслужването, и компетентността разбира се
    Bravo TD100 98'- това в Гаража
    Brava TD100 96'- Мир на праха и...
    Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
    Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

    Коментар


      #17
      Gosho_777 написа:
      какво е това,за какво служи, какво прави колата когато това нещо не е добре, колата е Брава ТД100 96г.????Питам понеже цъка за извесно време преди запалването на двигателя.http://img.data.bg/i.php?show=445011...ледните забелязани от мен симптоми са:1.неравномерна работа на двигателя-лашкане напред-назад.2.постоянно пуши синьо-сив пушек дори когато е на място3.мисля че работи на три цилиндъра.Дюзите и разпръсквачите са почистени преди 100км, с изключение на дюзата с датчика понеже трябва друг ключ.помпата е Lucas, затова искам да питам къде в региона ми(Габрово, Дряново, Севлиево, Трявна, Търново) мога да си направя компютърна диагностика??Намерих сервиз на фиат във търново-имате ли някъква информация за качеството на обслужването, и компетентността разбира се
      Ужастна грешка - разпръсквача на Умната дюза е най-важния от всички останали разпръсквачи, защото ако е сдал багажа ще се предава грешна информация към авансатора и дебитомера. Смени разпръсквача на Умната дюза!Имах такъв проблем преди 3 седмици.Помпа Лукас не се диагностицира компютърно. За да се установи дали помпата прави нужното налягане е необходимо да се замери налягането през металните тръбички. Това замерване става механично като се развива тръбичката от дюзата и на тръбичката се навива измервателен уред.Най-точно измерване става като се свали помпата и се измери със специален уред, който имитира нормална работа на помпата. Такъв уред има Николай от Ямбол.

      Коментар


        #18
        според майстора, който я гледа днес дебитомер на тази кола нямало.Има единствено един датчик на трубата от въздушния филтър към турбото,който според него е за температурата на въздуха.Незнам колко е вярно.Като погледна колата под капака каза че неможел да направи диагостика, понеже помпата е Lucas, а той бил компетентен само за Bosch.Прати ни при някакъв Панчо Панчев мисля се казваше, който има сервиз в Пловдив(той се занимавал с помпи лукас).Каза че има нещо повредено по електрониката щом свети лампата за дюзите.Това е което са ми казвали досега.Ако Вие ми помогнете сигурно ще позлатя този форум
        Bravo TD100 98'- това в Гаража
        Brava TD100 96'- Мир на праха и...
        Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
        Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

        Коментар


          #19
          Ходил съм при Панчо в Пловдив (преди около година) и никак не съм доволен от него. Като ми погледна колата ми надрънка сумати и глупости и ме наплаши и искаше колата да стояла около 4 дни и ремонта щял да струва поне 500 лв. (Уточнявам, че Панчо ми постави диагнозата на око само след 4-5 форсирания на колата).Аз ти препоръчвам Николай от Ямбол, ако си решил да вършиш сериозна работа.Какъв е този майстор, колега? Тази кола си е била винаги с дебитомер. Пак ти казвам, смени разпръсквача на Умната дюза преди да правиш другите неща.Пропуснах да кажа, че единствения електрически елемент при помпа Лукас на двигател ТД 100 е авансатора. Той излиза на компютърна диагностика и показва дали има предверение или закъснение на впръскването на нафтата.

          Коментар


            #20
            мерси много колега!Но искам да те питам къде е този дебитомер и как да го позная?тази седмица се захващаме вече сериозно с колата!Обаждахме се днес във Велико Търново( в сервиза на Фиат) от там ни казаха че проблема може би е в Турбото.Откачихме тръбата от компресора към двигателя и колата започна да пуши по малко, а в маркуча имаше масло(дори като подадеш газ започваше да капе.Като цяло колата започна да тресе по малко.В крайна сметка незнам вече от къде да започнем
            Bravo TD100 98'- това в Гаража
            Brava TD100 96'- Мир на праха и...
            Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
            Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

            Коментар


              #21
              Gosho_777 написа:
              мерси много колега!Но искам да те питам къде е този дебитомер и как да го позная?тази седмица се захващаме вече сериозно с колата!Обаждахме се днес във Велико Търново( в сервиза на Фиат) от там ни казаха че проблема може би е в Турбото.Откачихме тръбата от компресора към двигателя и колата започна да пуши по малко, а в маркуча имаше масло(дори като подадеш газ започваше да капе.Като цяло колата започна да тресе по малко.В крайна сметка незнам вече от къде да започнем
              Щом капе от тръбата на турбината работата отива към ремонт или смяна на турбото.Дано се окаже,че не съм познал,ноцените там са соленички.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар

              Working...
              X