Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Когато загрее и оборотите падат много

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Когато загрее и оборотите падат много

    Имам следния проблем когато загрее колата и климатика е включен и се включи перката за охлаждане оборитете падат под 500 от какво ли е това.
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    само при работа на климатика ли става?ако е така е нещо свързано с празния ходпри дизелите обаче не знам какво го регулира
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Когато загрее и оборотите падат много

      reiban написа:
      Имам следния проблем когато загрее колата и климатика е включен и се включи перката за охлаждане оборитете падат под 500 от какво ли е това.
      При мен не е така - колата си вдига оборотите (900 оборота) при включване на климатика, без значение дали е топло или горещо и дали е включена перката.

      Коментар


        #4
        Re: Когато загрее и оборотите падат много

        При мен не е така - колата си вдига оборотите (900 оборота) при включване на климатика, без значение дали е топло или горещо и дали е включена перката.
        И при мене е така. Ако трябва да се вдигат оборотите на празен ход е лесна работа - горе в лявата страна на помпата (като застанеш с/у нея) има една лостова система ограничена с един винт. Като я поразмърдаш ще разбереш в каква посока трябва да го развиеш/навиеш, за да свалиш/вдигнеш оборотите. Друг е въпроса - защо се сриват?
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар

        Working...
        X