Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.9 JTD 105 - Ускорение-проблем!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.9 JTD 105 - Ускорение-проблем!

    Здравейте, вече и аз съм фен на Фиат.Миналия месец си взех Брава 1.9 JTD 105 коня и отдавна се каня да поздравя всички тук от форума като изразя мнение,че това е най-добрия форум, който може да съществува. Не е имало да имам проблем и да не намеря разрешението му тука било то за фарове, подгряващи свещи, стопове, касетофон, филтър за климатика и т.н. Само обаче неможах да намеря тема за реалното ускорение на този автомобил, тъй като мисля че колата ми невърви нормално, т.е. не ускорява нормално. Чак е изнервящо. Немога да изпреваря като хората или пък елате да ме видите баир нагоре, а уж е 105 коня. Всъщност не съм карал друг дизел 1.9 и незнам нормално ли е , но си ускорява едва,едва както си иска. бавно развива обороти и е страшно трудно да изпревариш някой. По каталог дават ускорението ми от 0 до 100км/ч за 10.4 секунди. Хванах се да измеря моето и хронометъра ми показа 22.5 поради което си дадох да разбера,че нещо не ми е наред. Иначе компресия има. Смених въздушен филтър.Горивен несъм защото ми казаха че е добре.Сложий добавки и хубава нафта. Все тая! Чудя се някой дали ще може да ми даде съвет. Какво може да е?! Благодаря ви предварително!
    Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

    #2
    Така както го описваш прилича повече на атмосферен дизел отколкото на турбо. Сигурен ли, че турбото ти работи?
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      brat_John написа:
      Така както го описваш прилича повече на атмосферен дизел отколкото на турбо. Сигурен ли, че турбото ти работи?
      При нашите мотори турбото, или работи, или се чупи така, че моторът спира! Според мен просто колегата не е свикнал с колата. Трябва му малко време особено, ако е карал бензинова кола преди това. Колега, ако искаш да изпреварваш, или да ускоряваш бързо, при смяна на предавките поддържай винаги над 2300 оборота! Ако пък наистина моторът има проблем... при JTD може да е от какво ли не.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        трябва ти диагностика не може така да ускоряваш толко бавно,имам съмнения че проблема може да е в дебитомера
        Alfa Romeo 146 JTD

        Коментар


          #5
          re

          Горивен несъм защото ми казаха че е добре.
          И как въпросният майстор, е разбрал ,че е добре??По добре го смени та да нямаш съмнения (11 лв).А ако не се лъжа имаше подобна тема,и проблема се оказа ,че точно на входа на въздуховода,над маската се беше откъснало едно парче от обезшумителното кече и спираше притока на въздух.[/b]
          Fiat Bravo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            1. Смени си и горивния.2. 99% имаш проблем с дебитомера - свали го от пластмасовата стойка, към която се вързват маркучите и виж дали не е за чистене. Чистенето става с бензим и то качествен.3. Можеш да имаш запушени турбо-пътища и за това да не ти върви.4. Може да има и скъсан маркуч и да ти издиша турбото от там.5. Други6. Най-лошото е прецакана турбина.

            Коментар


              #7
              Благодаря много на всички. А може ли да е някоя запушена дюза или 2 запушени дюзи... или говоря глупости ?Неразбирам много затова питам.
              Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

              Коментар


                #8
                И още нещо, можете ли да ми кажете къде във Варна могат да ми извършат тези услуги, понеже аз съм от Добрич, а тука няма кой.
                Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

                Коментар


                  #9
                  tsanibaytchev написа:
                  Благодаря много на всички. А може ли да е някоя запушена дюза или 2 запушени дюзи... или говоря глупости ?Неразбирам много затова питам.
                  Ако е запушена дюзата ще ти свети на таблото лампичката за дюзите(спринцовко-образното)
                  Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                  Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    И аз залагам на дебитомер, но с чистене едва ли ще има поразителни резултати, а дори и да има, няма да са за дълго.Ако има пробити турбо-пътища, ще пуши заради богатата смес. Във Варна диагностика могат да ти направят в сервиза на Бош, срещу Метро. Турбината могат да я видят в Унитехсервиз при Техническия Университет, едни от малкото добри специалисти са А относно динамиката, знам как върви моята, а също съм чувал, че браво върви даже още по-добре. Не е нормално това състояние на автомобилчето
                    _______
                    146 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Аз съм със същия мотор ,даже цвета на колата е същия като моя! Моята също набираше бавно - 19секунди до 100 км.Смених дебитомера и всичко си дойде на място!! Поръчай го от ХИТ-КО. Ще ти излезе по-евтино!
                      Brava JTD 105

                      Коментар


                        #12
                        borope написа:
                        Аз съм със същия мотор ,даже цвета на колата е същия като моя! Моята също набираше бавно - 19секунди до 100 км.Смених дебитомера и всичко си дойде на място!! Поръчай го от ХИТ-КО. Ще ти излезе по-евтино!
                        Хит-ко е потребител на нашия форум.Не е магазин Да уточня само :P Човека се намира в Ямбол.
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          Слав написа:
                          Хит-ко е потребител на нашия форум.Не е магазин Да уточня само :P Човека се намира в Ямбол.
                          Освен, че е във форума от самото начало има и магазин за авточасти в Ямбол и не се притеснявайте да се обръщате към него за нужните ви части, ще останете доволни (личен опит )
                          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                          Коментар


                            #14
                            в никакъв случай не ходи в Добрич, а търси сервиз във Варна.
                            FIAT Marea 1.9TD Weekend

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички! Много сте отзивчиви. Доста се бях притеснил. Ще сменя дебитомера и ще видим резултата.Между другото смених горивния филтър и има доста голяма разлика, но още не е това което казвате че трябва да е. щом и Тико ме разминава )))))))))
                              Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

                              Коментар

                              Working...
                              X