Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИАТ създаде сензационен дизелов двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ФИАТ създаде сензационен дизелов двигател

    ФИАТ обяви за създаването на нов дизелов двигател с обем 1,9 л, който би трябвало да предизвика истински фурор. Защото в зависимост от настройките той ще дава мощности от 180, 190 и даже 210 к.с. И всичко това от обем само 1,9 л!Италианските дизелови двигатели от ново поколение ще имат двоен турбонадув, благодарение на което ще постигат не само висока мощност, но и огромен въртящ момент в целия диапазон на оборотите - по думите на представителите на ФИАТ още при 1250 об/мин въртящият момент ще е 300 Нм, а максималните 400 Нм ще са налични още при 2000 об/мин.
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    #2
    Ей това се нарича истински Дизел, като се сетя, че на REGATA TD от същия обем на двигателя FIAT вадеха само 80 к.с, постижения на този нов двигател ми се виждат направо невероятни.
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    Коментар


      #3
      Fire 999 написа:
      Ей това се нарича истински Дизел, като се сетя, че на REGATA TD от същия обем на двигателя FIAT вадеха само 80 к.с, постижения на този нов двигател ми се виждат направо невероятни.
      Да, обаче замисляш ли се дали експлоатационния пробег на този дизел би се доближил поне малко до този на регатата?Гаранция че ще бъде с пъти по-малък.Съвсем естествена ситуация е това, не само за този проект.Голяма мощност от малък обем = интензивно износване, кратък живот.Естествено това не е задължително да бъде негатив.Двигатели-милионници вече не са на мода.Както беше казал сърбина:"Е ово е стандарт! Е...ш и фърляш!"
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Esper написа:
        Да, обаче замисляш ли се дали експлоатационния пробег на този дизел би се доближил поне малко до този на регатата?Гаранция че ще бъде с пъти по-малък.Съвсем естествена ситуация е това, не само за този проект.Голяма мощност от малък обем = интензивно износване, кратък живот.Естествено това не е задължително да бъде негатив.Двигатели-милионници вече не са на мода.Както беше казал сърбина:"Е ово е стандарт! Е...ш и фърляш!"
        100% е така
        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

        Търси се..

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          Fire 999 написа:
          Ей това се нарича истински Дизел, като се сетя, че на REGATA TD от същия обем на двигателя FIAT вадеха само 80 к.с, постижения на този нов двигател ми се виждат направо невероятни.
          Както беше казал сърбина:"Е ово е стандарт! Е...ш и фърляш!"
          Да, така е... 1910 куб.см от 60 до 200 кс.Моето Пунто е 1910/60 кс...идентичния мотор при Добло е 63.Къде отиде техниката!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            При Регата и Ритмо е онзи другия двигател 1929 куб/см. - 65-80 к.с, Дизел и Турбо-дизел. Да бе сега колите все повече приличат на "компютри на колела" с цялата тая пластмаса и електрониката накачена по тях, техниката и механиката май вече взимат второто място
            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              Е би турбото тва прави не е чак толкова новаторско бмв имат на 3ка мотор - 286 коня иначе обикновенния е 236,а 3ка би-турбо с чип го правят 350 коня....
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                Искам гоооо!!!!
                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                e30 forever!

                Коментар


                  #9
                  Според Аутобилд производството ще започне през юни 2008 г.Вто още една по-голяма снимка:Между другото немците не спят, BMW също работят над 4-цилиндров, 2-литров битурбо дизел с 204 к.с. и 300 Nm въртящ момент. още
                  Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                  Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                  Коментар


                    #10
                    Esper написа:
                    Fire 999 написа:
                    Ей това се нарича истински Дизел, като се сетя, че на REGATA TD от същия обем на двигателя FIAT вадеха само 80 к.с, постижения на този нов двигател ми се виждат направо невероятни.
                    Да, обаче замисляш ли се дали експлоатационния пробег на този дизел би се доближил поне малко до този на регатата?Гаранция че ще бъде с пъти по-малък.Съвсем естествена ситуация е това, не само за този проект.Голяма мощност от малък обем = интензивно износване, кратък живот.Естествено това не е задължително да бъде негатив.Двигатели-милионници вече не са на мода.Както беше казал сърбина:"Е ово е стандарт! Е...ш и фърляш!"
                    Аз мисля,че това е бъдещето.По добре максимална мощност на 1500-2000 об/мин отколкото на 3000-4000.От тук пада и разхода на гориво и най важното пробега на двигатела се увеличава поне два пъти.Това си е мое мнение и не обвързвам никого.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Докато дойдат при нас ,ще са смачкани от каране.Колко ли струва обслужването на двигателя?
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар

                      Working...
                      X