Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да проверя и ремонтирам турбото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Печката на баба ти трупа сажди, защото не работи в добър температурен режим. Ако режимът е добър, всичко изгаря. Това знам от отоплението, мисля, че трябва да е валидно и за двигателите. :D
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    Коментар


      #17
      Добри , не се притесняваи за масълцето . Не харчи много , оная вечер като ми се обади и ми каза за маслото в тръбите и очаквах да ми кажеш литър , литър и нещо разход на 7000-8000 пробег. Щом са само 300 грама не се плаши.И моята калинка си харчи масълце и аз доливам 300-400 грама на 10000 пробег карам я със Valvolin turbo-V 10w40. Нищо че дават пробег от 15000 със това масло ,аз си я карам максимум до 10000При турбо колите е много важно редовната смяна на маслото.Иначе ако не искаш да ти задръства кюнците(тръбите) си вземи един Oil cath tank ( резервоар + филтър за маслото)Аз ще ти дам акъл къде да ги сложиш Турбото като се прецака се разбира ...Или почва да пуши като Трабант отзад(това става като изпуснат семерингите на топлата част на турбото)Ако не си сменяш редовно маслото то става много рядко и втулките/лагерите на турбината не се мажат както трябва..Моеото (старото) турбо се прецека защото не ми бачкаше BOV (blow off valve) Сега вече съм със нов BOV и киха яко като сменям предавките...Моето турбо изведнъж започна да свисти много яко , даже понякога вобще не сработваше.Оказа се че вследствие на повредения BOV налягането което прави турбото след върщането на газта няма къде да отиде и пак се връща в турбото и беше изкривило лопатките на студената част на турбото и така се наложи замяна със ново.Ако толкова ти е зор ходи до реал турбо сервиза на околовръстното и да ти го проверят.
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #18
        Да, имам нещо за ремонт - предните гуми.
        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

        Коментар


          #19
          o--- Ако някой продухва кюнци, моля обадете се! ---o :P
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            Vladim написа:
            o--- Ако някой продухва кюнци, моля обадете се! ---o :P

            Коментар

            Working...
            X