Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за качеството на нафта от различните бензиностанции

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за качеството на нафта от различните бензиностанции

    Ето на какво мнение по въпроса "от къде да си зареждаме нафта", дават колегите от Шкода форум http://www.skodaclub-bg.org/forum/vi...r=asc&start=15

    #2
    Да ти кажа не разбрах нищо,всеки е с различно мнение-едни са за OMV,други за SHELL,трети за някакви малки бензиностанций.Всеобщо е мнението,че в България няма качестени горива.
    FIAT BRAVA 1.9TD-182A8.000

    Коментар


      #3
      А за тази на Горубляне някой знае ли нещо?Аз пробвах премиум дизел на ОМВ, но не съм никак доволен. Бях сипал цял резервоар и като покарах 200 км и идеше да източа остатъка от резервоара и да си заредя от Еко, както правя от доста време насам.

      Коментар


        #4
        С риск леко да променя темата относно качеството на горивата, искам да обърна внимание и на тяхното количество. От мой личен опит забелязвам че много сериозно се различават показанията на колонките в бензиностанциите (включително OMV) от това което реално сипват в резервоара. Рядко ми попада по-евтина нафта,но забелязах, че разходът ми намалява с близо литър на 100 км. Незнам коя е организацията за контрол на бензиностанциите, но това вече трудно се търпи, а цената на горивото не е малка.

        Коментар


          #5
          Да, и аз съм забелязал подобно нещо.Когато зареждам от ЕКО Пунтото ми харчи с 1 л по-малко от заредено на OMV.Тъй като пълня винаги до горе, имам претенции измерването да е коректно.К’во става не знам?! doofiat, втори резервоар карам с "премиум", освен че пуши една идея по-малко, друга разлика не виждам.Но все-пак ако горивото отговаря на заявените от OMV параметри... колко пъти по-малко сяра, то това не може да се установи веднага, а след доста километри пробег.Ще видим.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            аз съм си много доволен от петрол,само там си зареждам,извънградско до 120 ми гори 5,градско без ръчка кротко каране до 7 - алфа 146 1.9 типовия мотор тдс,колата е на 300 000км и пуши много малко,за напред смятам само от петрол да си сипвам

            Коментар


              #7
              Аз съм доволна от ЕКО и една бензиностанция на Ботевградско шосе - ИНОКСИС. Сипвам само там. :D
              Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
              www.fiat-bg.org/forum

              Коментар


                #8
                Според мен е доста относително това с качеството на горивото... виж с количеството-лесно се установява, ако има груби аномалии! Честно казано аз ли нямам усет, или колата си папа добре, каквото и да и сипя-не знам, но разлика в горивата не откривам! Единствено от старият Спринт дизел веднъж, като заредих ми се стори, че колата като, че ли набира по-бързо. Откъм пушек-всички също са ми еднакви. А с новият дизел на OMV също не усетих разлика в сравненние със стандартния. Скоро ще направя теста с малко керосин в нафатата, но се чудя на 30 литра нафта, колко керосин да сложа... може би, като за начало два!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Влади, да не хвръкнеш, ей

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Според мен е доста относително това с качеството на горивото... виж с количеството-лесно се установява, ако има груби аномалии! Честно казано аз ли нямам усет, или колата си папа добре, каквото и да и сипя-не знам, но разлика в горивата не откривам! Единствено от старият Спринт дизел веднъж, като заредих ми се стори, че колата като, че ли набира по-бързо. Откъм пушек-всички също са ми еднакви. А с новият дизел на OMV също не усетих разлика в сравненние със стандартния. Скоро ще направя теста с малко керосин в нафатата, но се чудя на 30 литра нафта, колко керосин да сложа... може би, като за начало два!
                    И аз слагам малко керосин в нафтата,и съм доволен.От лабораторията на Петрол ми казват на 10 литра нафта 1,5 литра керосин,било добре за качеството на нафтата,повишава и октановото число,общо взето,при такава пропорция било добре.
                    FIAT BRAVA 1.9TD-182A8.000

                    Коментар


                      #11
                      BVLGARI написа:
                      И аз слагам малко керосин в нафтата,и съм доволен.От лабораторията на Петрол ми казват на 10 литра нафта 1,5 литра керосин,било добре за качеството на нафтата,повишава и октановото число,общо взето,при такава пропорция било добре.
                      При нафтата "склонностите" се измерват в ЦЕТАНОВИ числа бре приятелю, за какви октанови говориш? Относително е всичко, горе-долу качествата на горивата се повишиха в последно време, но за "Премиума" на OMV днес почти се убедих, че са от "Ойстериш", просто цистерната която зареждаше танковете на бензиностанцията беше с австрийска регистрация... и шофьорът беше един ...като нашият Лиско!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Тази тема е дъвкана стотици пъти Трябва да се примирите, че в България НЯМА качествени горива Миналата седмица ходих до Гърция и реших там да зареждам. Нафтата там е от 0.92Е - 0.98Е за литър, което е почти същото като в БГ. Заредих колата до горе и след 100км се усети следното:1. Мотора утихна много.2. С 4 човека, багаж и клима спрях да усещам разлика във вървенето.3. Отзад миришеше доста по-различно (не съм сипвал БИОДИЗЕЛ).4. Разхода падна близо 1л./100км (4.7/100) като се има предвид, че беше доста натоварена.Колата е Авенсис D4D.Направи ми впечатление, че бензиностанции в Гърция са доста мизерни - продават главно горива, стари колонки, служители без униформи и т.н. Горивото е качествено за сметка на това.Няма какво повече да коментирам. Имаме си лъскави бензиностанции с премиумни горива, а колите ни пушат, не вървят и харчат - ЧЕСТИТО
                        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                        FIAT Punto 99' 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          Dodo 155 написа:
                          Направи ми впечатление, че бензиностанции в Гърция са доста мизерни - продават главно горива, стари колонки, служители без униформи и т.н. Горивото е качествено за сметка на това.Няма какво повече да коментирам. Имаме си лъскави бензиностанции с премиумни горива, а колите ни пушат, не вървят и харчат - ЧЕСТИТО
                          Едното за сметка на другото.

                          Коментар


                            #14
                            Да, и в Италия е така... едни мизерни бензиностанции, повечето на самообслужване... няма абсолютно никакъв служител... пъхаш парите и вдигаш маркуча! Само на AGIP и EGR бяха що годе по-лъскави.Но пушек от дизелов автомобил не видях... карат доста дизели.
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              При нас в България не само нафтата е менте,то цялата ни държава е такава
                              FIAT BRAVA 1.9TD-182A8.000

                              Коментар

                              Working...
                              X